PhD dissertatsiya himoyasi muvaffaqiyatli o‘tkazildi
2026-yil 17-aprel kuni Sharof Rashidov nomidagi Samarqand davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/2025.27.12.FM/T.09.03 raqamli Ilmiy kengashning navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur yig‘ilishda Abdikarimov Nabijon Ibadullayevichning 01.02.05 – Suyuqlik va gaz mexanikasi ixtisosligi bo‘yicha “Devori deformatsiyalanuvchi quvur va kanallarda elastik qovushoq suyuqlikning pulsli oqimini tadqiq qilish” mavzusidagi fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi muvaffaqiyatli o‘tkazildi. Dissertatsiya ishiga professor Navruzov Kuralboy ilmiy rahbarlik qilgan.
Himoya yakunlariga ko‘ra, Ilmiy kengash a’zolari tomonidan dissertatsiya ishi bir ovozdan, 100 foiz ijobiy baholandi va talabgorning ilmiy izlanishlari munosib e’tirof etildi.
Ushbu quvonchli muvaffaqiyat bilan Algebra va matematik injiniring kafedrasi jamoasi Abdikarimov Nabijon Ibadullayevichni samimiy muborakbod etadi hamda unga kelgusidagi ilmiy va pedagogik faoliyatida ulkan zafarlar tilaydi.

The PhD Dissertation Defense Was Successfully Held
On April 17, 2026, the regular meeting of the Scientific Council DSc.03/2025.27.12.FM/T.09.03, authorized to award academic degrees under Samarkand State University named after Sharof Rashidov, was held.
At this meeting, the PhD dissertation defense of Abdikarimov Nabijon Ibadullayevich in 01.02.05 – Fluid and Gas Mechanics on the topic “Investigation of the Pulsating Flow of a Viscoelastic Fluid in Pipes and Channels with Deformable Walls” was successfully conducted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Physical and Mathematical Sciences. The scientific supervisor of the dissertation was Professor Kuralboy Navruzov.
According to the results of the defense, the dissertation was unanimously approved with a 100% positive vote by the members of the Scientific Council, and the applicant’s scientific research received well-deserved recognition.
On the occasion of this joyful achievement, the team of the Department of Algebra and Mathematical Engineering sincerely congratulates Abdikarimov Nabijon Ibadullayevich and wishes him great success in his future scientific and pedagogical activities.