PhD dissertatsiya himoyasi muvaffaqiyatli o‘tkazildi
2026-yil 17-aprel kuni Sharof Rashidov nomidagi Samarqand davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/2025.27.12.FM/T.09.03 raqamli Ilmiy kengashning navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur yig‘ilishda Abdikarimov Nabijon Ibadullayevichning 01.02.05 – Suyuqlik va gaz mexanikasi ixtisosligi bo‘yicha “Devori deformatsiyalanuvchi quvur va kanallarda elastik qovushoq suyuqlikning pulsli oqimini tadqiq qilish” mavzusidagi fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi muvaffaqiyatli o‘tkazildi. Dissertatsiya ishiga professor Navruzov Kuralboy ilmiy rahbarlik qilgan.
Himoya yakunlariga ko‘ra, Ilmiy kengash a’zolari tomonidan dissertatsiya ishi bir ovozdan, 100 foiz ijobiy baholandi va talabgorning ilmiy izlanishlari munosib e’tirof etildi.
Ushbu quvonchli muvaffaqiyat bilan Algebra va matematik injiniring kafedrasi jamoasi Abdikarimov Nabijon Ibadullayevichni samimiy muborakbod etadi hamda unga kelgusidagi ilmiy va pedagogik faoliyatida ulkan zafarlar tilaydi.

Защита PhD-диссертации успешно состоялась
17 апреля 2026 года состоялось очередное заседание Научного совета DSc.03/2025.27.12.FM/T.09.03 по присуждению ученых степеней при Самаркандском государственном университете имени Шарофа Рашидова.
На данном заседании успешно прошла защита диссертации Абдикаримова Набижона Ибадуллаевича на соискание степени доктора философии (PhD) по физико-математическим наукам по специальности 01.02.05 – Механика жидкости и газа на тему: «Исследование пульсирующего течения вязкоупругой жидкости в трубах и каналах с деформируемыми стенками». Научный руководитель диссертационной работы — профессор Наврузов Куралбой.
По итогам защиты диссертационная работа была единогласно, со 100-процентной положительной оценкой, одобрена членами Научного совета, а научные исследования соискателя получили достойное признание.
Коллектив кафедры алгебры и математического инжиниринга сердечно поздравляет Абдикаримова Набижона Ибадуллаевича с этим радостным успехом и желает ему больших достижений в дальнейшей научной и педагогической деятельности.