Talabalar ligasi: basketbol
Urganch davlat universitetida yoshlarni sogʻlom turmush tarzini taʼminlash, sportga keng jalb qilish, ularni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida tashkil etilayotgan “Talabalar ligasi” va “5 tashabbus olimpiadasi” sport musobaqalari davom etmoqda. Ayni kunlarda ushbu musobaqalarning fakultet bosqichlari boʻlib oʻtmoqda.
Bugun, 13-sentabr kuni Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakulteti talabalari basketbol boʻyicha musobaqalarda ishtirok etishmoqda.
Musobaqalar avvalida universitet rahbariyati ishtirokida uchrashuv boʻlib oʻtdi. Unda talabalarga musobaqalarning oʻtkazilish tartibi haqida tushuntirish berildi. Shundan soʻng, fakultetning 200 nafarga yaqin talabalari jamoalarga boʻlingan holda maydonga tushdilar.
Eslatib oʻtamiz, har bir sport turi boʻyicha universitetning 9 ta fakultetida musobaqalarning saralash bosqichlari oʻtkaziladi.

Студенческая лига: баскетбол
В Ургенчском государственном университете продолжаются спортивные соревнования «Студенческая лига» и «Олимпиада 5 инициатив», организованные в целях обеспечения здорового образа жизни молодежи, широкого вовлечения ее в занятия спортом, содержательной организации ее свободного времени. В эти дни проходят факультетские туры этих соревнований.
Сегодня, 13 сентября, студенты факультета Естественных и сельскохозяйственных наук участвуют в соревнованиях по баскетболу.
Перед соревнованиями состоялось совещание с участием руководства университета. В нем студентам разъяснили порядок проведения соревнований. После этого на поле вышли около 200 студентов факультета, разделенные на команды.
Напоминаем, что отборочные туры соревнований проводятся на 9 факультетах университета по каждому виду спорта.