“Mevachilik-sabzavotchilik” kafedrasi talabalariga amaliyot davrida Tashkent davlat agrar universiteti professori Xasan Bo'riyev hamda xalqaro “AFC” loyihasi xodimlari dala sharoitida master-klass o'tkazishdi.
Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakulteti “Mevachilik-sabzavotchilik” kafedrasi, Mevachilik va uzumchilik, Sabzavotchilik, polizchilik va kartoshkachilik, Issiqxona xo'jaligini tashkil qilish va yuritish yo'nalishlari talabalariga amaliyot davrida 31-oktabr – 1-noyabr kunlari akademik almashinuv doirasida universitetimizda mehmon boʼlib turgan Tashkent davlat agrar universiteti professori Xasan Bo'riyev hamda  xalqaro “AFC” loyihasi xodimlari dala sharoitida master-klass o'tkazishdi. Talabalar oʼz yo'nalishlari doirasida yangi va zamonaviy bilimlarga ega boʼlishdi.

During the practice, Professor of the Tashkent State Agrarian University Hasan Boriev and employees of the international project “AFC” conducted a master class in the field for students of the Department of Horticulture.
Faculty of Natural and Agricultural Sciences, Urgench State University, Department of Fruit and Vegetable Growing, Fruit and Viticulture, Vegetable Growing, Potato Growing, Organization and Management of Greenhouse Farming, October 31 - November 1 during the internship Professor of Tashkent State Agrarian University Hasan Boriev, who visited our university as part of an academic exchange, and employees of the international project “AFK” conducted a master class in the field. Students received new and up-to-date knowledge in their fields.