“Mevachilik-sabzavotchilik” kafedrasi talabalariga amaliyot davrida Tashkent davlat agrar universiteti professori Xasan Bo'riyev hamda xalqaro “AFC” loyihasi xodimlari dala sharoitida master-klass o'tkazishdi.
Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakulteti “Mevachilik-sabzavotchilik” kafedrasi, Mevachilik va uzumchilik, Sabzavotchilik, polizchilik va kartoshkachilik, Issiqxona xo'jaligini tashkil qilish va yuritish yo'nalishlari talabalariga amaliyot davrida 31-oktabr – 1-noyabr kunlari akademik almashinuv doirasida universitetimizda mehmon boʼlib turgan Tashkent davlat agrar universiteti professori Xasan Bo'riyev hamda  xalqaro “AFC” loyihasi xodimlari dala sharoitida master-klass o'tkazishdi. Talabalar oʼz yo'nalishlari doirasida yangi va zamonaviy bilimlarga ega boʼlishdi.

В ходе практики профессор Ташкентского государственного аграрного университета Хасан Бориев и сотрудники международного проекта «AFC» провели мастер-класс в полевых условиях для студентов кафедры «Плодоовощеводство».
Факультет естественных и сельскохозяйственных наук Ургенчского государственного университета, кафедра «Плодоовощеводство», Плодоводство и виноградарство, овощеводство, картофелеводство, организация и управление тепличным хозяйством, 31 октября – 1 ноября в период стажировки Профессор Ташкентского ГАУ Хасан Бориев, посетивший наш университет в рамках академического обмена, и сотрудники международного проекта «АФК» провели мастер-класс в полевых условиях. Студенты получили новые и современные знания в своих областях.