“KOREYS FILOLOGIYASI VA KOREYASHUNOSLIK O’QITILISHINI YANGI BOSQICHGA KO’TARISH MASALALARI” MAVZUSIDA ILMIY-AMALIY KONFERENSIYA O'TKAZILMOQDA
Bugun, Urganch davlat universitetida 19-20-aprel kunlariga mo'ljallangan “Koreys filologiyasi va koreyashunoslik o’qitilishini yangi bosqichga ko’tarish masalalari” mavzusidagi ilmiy-amaliy anjumanning ochilishi bo’lib o’tdi.
Anjumanni Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev kirish so’zi bilan ochib berdi va konferensiya ishiga rivoj tiladi.
Konferensiyada O’quv ishlari bo’yicha prorektor S.Xojaniyozov, Xorazm viloyati Koreya madaniyati markazi direktori Kim Antonina, UrDU professori J.Ermetova, xorijdan va Respublikamizning ko'plab OTMlaridan olimlar ishtirok etishmoqda.
Anjumanda O’zbekistonda koreyashunoslikning bugungi kuni va istiqbollari, Koreyaning mamlakatshunoslik fanini o’qitishning samarali yo’llari hamda Koreya milliy teatri mavzulari bo’yicha ma’ruzlar tinglandi.

A SCIENTIFIC-PRACTICAL CONFERENCE IS HELD ON THE TOPIC "ISSUES OF RAISING THE TEACHING OF KOREAN PHILOLOGY AND KOREAN STUDIES TO A NEW LEVEL"
Today, the opening of the scientific-practical conference on "Issues of raising the education of Korean philology and Korean studies to a new level" scheduled for April 19-20 was held at Urgench State University.
The Rector of Urgench State University B.Abdullayev opened the conference with an introductory speech and wished the conference progress.
Vice-Rector for Educational Affairs S. Khojaniyozov, Director of the Korean Culture Center of Khorezm Region Kim Antonina, Professor J. Ermetova of UrSU, scientists from abroad and many universities of our Republic are participating in the conference.
At the conference, lectures were heard on the current day and prospects of Korean studies in Uzbekistan, effective ways of teaching the science of Korean country studies, and the topics of the Korean National Theater.