Navro‘zni ulug‘lash — insonni ulug‘lashdir!
Bugun Urganch shahrida “Navro‘zni ulug‘lash — insonni ulug‘lashdir!” shiori ostida umumxalq bayram sayli keng ko‘lamda va ko‘tarinki ruhda o‘tkazildi.
Mazkur bayram tadbirlari doirasida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti jamoasi ham faol ishtirok etib, milliy an’ana va qadriyatlarimizni o‘zida mujassam etgan ko‘rgazmalarni namoyish etdi. Xususan, talaba-yoshlarning ijodiy ishlari, milliy liboslar hamda sahna ko‘rinishlari tashrif buyuruvchilarda katta taassurot qoldirdi.
Sayil davomida Xorazm viloyati hokimi Jo‘rabek Raximov boshchiligidagi bir guruh nufuzli mehmonlar universitet pavilyoniga tashrif buyurdilar. Mehmonlarga oliygoh rektori Feruza Madraximova hamrohlik qildi.
Ushbu bayram tadbiri milliy qadriyatlarimizni keng targ‘ib etish, yoshlar qalbida vatanparvarlik va an’analarga hurmat tuyg‘ularini yanada mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etmoqda.

Прославлять Навруз — значит прославлять человека!
Сегодня в городе Ургенч с большим размахом и в приподнятом настроении прошли всенародные праздничные гуляния под девизом «Прославлять Навруз — значит прославлять человека!».
В рамках данного праздника коллектив Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни также принял активное участие, представив выставки, отражающие наши национальные традиции и ценности. В частности, творческие работы студентов, национальные костюмы и театрализованные постановки произвели большое впечатление на посетителей.
В ходе праздника группу почётных гостей во главе с хокимом Хорезмской области Журабеком Рахимовым посетила павильон университета. Гостей сопровождала ректор вуза Феруза Мадрахимова.
Данное праздничное мероприятие играет важную роль в широком продвижении наших национальных ценностей, а также в укреплении у молодёжи чувства патриотизма и уважения к традициям.