“Ibrat farzandlari”, “Mutolaa” hamda “Ustoz AI” yetakchilari UrDUda
Urganch davlat universitetida “Ibrat farzandlari” loyihasi rahbari Rustam Qoriyev,  “Mutolaa” loyihasi rahbari Sirojiddin Olimov hamda “Ustoz AI” loyihasi rahbari Orian Mexroj Rashidov mehmon bo‘lib, universitet talabalari bilan muloqot qilishdi.
Uchrashuv davomida o‘z faoliyatlari, amalga oshirilayotgan loyihalarning mazmun-mohiyati hamda yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot berdilar. Ayniqsa, kitobxonlik madaniyatini oshirish, chet tillarini o’rganish, sun’iy intellektdan samarali foydalanish borasidagi fikrlar talabalar tomonidan katta qiziqish bilan qarshi olindi.
Samimiy ruhda kechgan muloqot jarayonida faol bo‘lgan talabalarga platformalardan foydalanishlari uchun Gold va Premium kartalar sovg‘a qilishdi.

Leaders of “Ibrat farzandlari,” “Mutolaa,” and “Ustoz AI” Visit UrSU
At Urgench State University, a meeting was held with students attended by Rustam Qoriyev, head of the “Ibrat farzandlari” project, Sirojiddin Olimov, head of the “Mutolaa” project, and Orian Mekhroj Rashidov, head of the “Ustoz AI” project.
During the meeting, the guests provided detailed information about their activities, the essence of their ongoing projects, and the opportunities being created for young people. In particular, topics such as promoting a culture of reading, learning foreign languages, and effectively using artificial intelligence were met with great interest by the students.
In the warm and sincere atmosphere of the meeting, active students were awarded Gold and Premium cards for using the platforms.