UrDU sportchi-talabalari Prezident olimpiadasining Respublika final bosqichida 2-o‘rinni qo‘lga kiritdi
4–9 iyun kunlari Toshkent shahrida “Yangi O‘zbekiston talabalari olimpiadasi” sport musobaqalarining 7 ta sport turi bo‘yicha respublika final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur nufuzli musobaqada Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova boshchiligidagi Xorazm viloyati delegatsiyasi munosib ishtirok etdi. Delegatsiya tarkibidagi 108 nafar sportchi-talabaning 106 nafari Urganch davlat universiteti talabalari ekani universitetimiz sport salohiyatining yana bir yorqin ifodasi bo'ldi.
Final bahslarida UrDU sportchi-talabalari yuksak mahorat, qat’iyat va g‘alabaga bo‘lgan intilishni namoyon etib, qator sport turlari bo‘yicha yuqori natijalarni qayd etdilar.
Yengil atletika musobaqalarida talabalarimiz 6 ta oltin, 5 ta kumush va 1 ta bronza medalni qo‘lga kiritib, umumjamoa hisobida Respublika bo‘yicha faxrli 1-o‘rinni egalladilar.
Voleybol bo‘yicha qizlar jamoamiz esa final bahslarida munosib ishtirok etib, Respublika final bosqichining 14 ta kumush medallari bilan qo‘lga kiritdi va  2-o’rin sohibiga aylanishdi.
Stol tennisida ham sportchi-talabalarimiz 1 ta oltin va 2 ta bronza medalni qo‘lga kiritib, jamoaviy hisobda 2-o‘rinni egalladilar.
Musobaqalar yakuniga ko‘ra, Urganch davlat universiteti sportchi-talabalari “Yangi O‘zbekiston talabalari olimpiadasi”ning respublika final bosqichida umumjamoa hisobida faxrli 2-o‘rinni egalladilar.
Ushbu yutuq sportchi-talabalarimizning mashaqqatli mehnati, murabbiylarning fidokorona sa’y-harakatlari hamda universitetda sportni rivojlantirish borasida olib borilayotgan tizimli ishlarning amaliy natijasidir.
Barcha sportchi-talabalarimizni, murabbiylarimizni va universitetimiz jamoasini ushbu ulkan muvaffaqiyat bilan samimiy tabriklaymiz!

UrSU students took 2nd place in the final stage of the Presidential Olympiad
From June 4 to 9, the final stage of the "New Uzbekistan Student Olympiad" sports competitions in 7 sports was held in Tashkent.
A delegation from the Khorezm region, led by the rector of Urgench State University Feruza Madrakhimova, participated in this prestigious competition. The fact that 106 of the 108 student-athletes in the delegation are students of Urgench State University was another vivid manifestation of the sports potential of our university.
In the final competitions, UrSU student athletes demonstrated high skill, determination, and a desire to win, achieving high results in several sports.
In the track and field competitions, our students won 6 gold, 5 silver, and 1 bronze medals, taking first place in the national team standings.
The women's volleyball team performed well in the final, winning 14 silver medals at the Republican final stage and taking 2nd place.
In table tennis, our student athletes won 1 gold and 2 bronze medals and took 2nd place in the team standings.
Based on the results of the competitions, students of Urgench State University took an honorable 2nd place in the national final stage of the "New Uzbekistan Student Olympiad" in the overall team standings.
This achievement is the practical result of the hard work of our student-athletes, the selfless efforts of coaches, and the systematic work being carried out at the university to develop sports.
We sincerely congratulate all our student athletes, coaches, and the university team on this great achievement!