Joriy yilning 4-fevral kuni “Imom Faxriddin ar-Roziy” o'rta maxsus islom ta’lim muassasasida buyuk o'zbek shoiri, mutafakkir, davlat arbobi Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligiga bagʻishlangan davra suhbati tashkil qilindi.
Unda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti “O'zbek tili va adabiyoti” kafedrasi professori (v.b.) f.f.d. Ismailov Is’haqjon Otabayevich ma’naviy-ma’rifiy mazmundagi ma'ruzasi bilan ishtirok qildi. Ma'ruza davomida Alisher Navoiy hayoti va ijodi yuzasidan ahamiyatli ma'lumotlar berildi.

Был организован круглый стол, посвященный 585-летию со дня рождения Алишера Навои.
4 февраля этого года в среднем специализированном исламском учебном заведении «Имам Фахриддин ар-Рази» состоялся круглый стол, посвященный 585-летию со дня рождения великого узбекского поэта, мыслителя и государственного деятеля Алишера Навои.
В нем принял участие исполняющий обязанности профессора кафедры «Узбекский язык и литература» филологического факультета Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни, кандидат наук Исмаилов Исхакджон Отабаевич, с духовно-просветительской лекцией. В ходе лекции была представлена ​​важная информация о жизни и творчестве Алишера Навои.