Joriy yilning 6-mart kuni Xorazm viloyati hokimligi huzuridagi FO‘O‘BOXMOB O‘quv kurslarining bir guruh MFY Raislaridan iborat tinglovchilari Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i Shixova Xasiyat Ismailovna bilan “Mahallalarda korrupsiya xavfini kamaytirish omillari” mavzusi bo‘yicha davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Mazkur davra suhbati O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 27-noyabr kunidagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish hamda davlat organlari va tashkilotlari faoliyati ustidan jamoatchilik nazorati tizimi samaradorligini oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida” PF-200-son Farmoniga muvofiq tashkil etildi.
Davra suhbati davomida MFY raislari o‘zlarining qiziqtirgan savollariga javoblar olishdi va fikr-mulohazalarini bildirishdi.

On March 6 of this year, a roundtable discussion on “Factors Reducing the Risk of Corruption in Local Communities” was held with a group of participants consisting of heads of mahalla from the FO‘O‘BOXMOB training courses under the Khorezm Regional Administration. The event was organized at Urgench State University with the participation of the head of the Anti-Corruption Compliance Control System Management Department, Shixova Khasiyat Ismailovna.
The roundtable was organized in accordance with the Decree No. PF-200 dated November 27, 2023, of the President of the Republic of Uzbekistan, titled “On Further Improving the Anti-Corruption System and Enhancing the Effectiveness of Public Oversight over the Activities of State Bodies and Organizations.”
During the discussion, the heads of mahallas received answers to their questions and shared their opinions and suggestions.