Joriy yilning 6-mart kuni Xorazm viloyati hokimligi huzuridagi FO‘O‘BOXMOB O‘quv kurslarining bir guruh MFY Raislaridan iborat tinglovchilari Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i Shixova Xasiyat Ismailovna bilan “Mahallalarda korrupsiya xavfini kamaytirish omillari” mavzusi bo‘yicha davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Mazkur davra suhbati O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 27-noyabr kunidagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish hamda davlat organlari va tashkilotlari faoliyati ustidan jamoatchilik nazorati tizimi samaradorligini oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida” PF-200-son Farmoniga muvofiq tashkil etildi.
Davra suhbati davomida MFY raislari o‘zlarining qiziqtirgan savollariga javoblar olishdi va fikr-mulohazalarini bildirishdi.

6 марта текущего года в Ургенчский государственный университет состоялся круглый стол на тему «Факторы снижения риска коррупции в махаллях» с участием группы слушателей, состоящей из председателей махаллей, проходивших обучение на курсах ФО‘О‘БОХМОБ при Хорезмской областной администрации. В мероприятии приняла участие руководитель отдела управления системой антикоррупционного комплаенс-контроля Шихова Хасият Исмаиловна
Круглый стол был организован в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан № PF-200 от 27 ноября 2023 года «О дальнейшем совершенствовании системы борьбы с коррупцией и повышении эффективности системы общественного контроля за деятельностью государственных органов и организаций».
В ходе обсуждения председатели махаллей получили ответы на свои вопросы и выразили свои мнения и предложения.