Kimyoviy texnologiyalar fakultetida “Biznes marafon” o‘tkazildi
Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Kimyoviy texnologiyalar fakultetida talaba-yoshlarning tadbirkorlik ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda ularni ish beruvchilar bilan yaqindan tanishtirish maqsadida “Biznes marafon” tashkil etildi.
Mazkur tadbirda Milliy bank Kredit bo‘limi boshlig‘i U.Bekmanov, Urganch “LYUX Fabrik” Kadrlar bo‘limi boshlig‘i A.Atajanova, tadbirkor D.Yuldashev, Xorazm viloyati “Yoshlar kelajagimiz” jamg‘armasi bosh mutaxassisi O.Otabekov, “XVARA” MCHJ mutaxassisi X.Qodambayev, “Perspektive Texnologik” MCHJ rahbari I.Bayjanov, “KHOREZM INSULATION GROUP” MCHJ laboratoriya mudiri D.Ibragimov hamda “Bahmal” holding kompaniyasi Kadrlar bo‘limi boshlig‘i X.Sobirovlar ishtirok etib,  talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot olib borishdi. Uchrashuv davomida mehmonlar o‘z faoliyat tajribalari, tadbirkorlikni boshlash jarayonlari, biznesni rivojlantirish imkoniyatlari hamda yoshlar uchun yaratilayotgan sharoitlar haqida batafsil ma’lumot berishdi.
Shuningdek, talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, mutaxassislardan amaliy tavsiyalar olish imkoniga ega bo‘lishdi.

Today, a "Business Marathon" was organized at the Faculty of Chemical Technology of Urgench State University named after Abu Rayhan Beruni to develop students' entrepreneurial skills and familiarize them with employers.
The event was attended by the head of the credit department of the National Bank U. Bekmanov, the head of the personnel department of Urgench "LYUX Fabrik" A. Atajanova, entrepreneur D. Yuldashev, the chief specialist of the "Yoshlar kelajagimiz" fund of Khorezm region O. Otabekov, specialist of "XVARA" LLC H. Kodambayev, the head of "Perspective Texnologik" LLC I. Bayzhanov, the head of the laboratory of "KHOREZM INSULATION GROUP" LLC D. Ibragimov and the head of the personnel department of "Bahmal" holding company H. Sobirov, who held an open dialogue with the student youth. During the meeting, the guests spoke in detail about their work experience, business opening processes, business development opportunities, and the conditions created for young people..jpg)
Students also had the opportunity to ask their questions and receive practical recommendations from specialists.