UrDUda ikkinchi va undan keyingi oliy ta’lim qabuli bo‘yicha talabgorlar bilan suhbat tashkil etildi
Bugun, 15-avgust kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2026/2027-o‘quv yili uchun ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga o‘qishga kirish istagini bildirib ro‘yxatdan o‘tgan talabgorlar bilan qabul komissiyasining suhbati bo'lib o'tdi.
Suhbatda O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor G‘.Raximov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo’yicha prorektor A.Atamuratov, Qabul komissiyasi mas’ul kotibi Oʻ.Matyokubovlar ishtirok etib, ikkinchi va undan keyingi mutaxassislikka qabul qilinayotgan talabgorlarga belgilangan tartib-qoidalari, ta’lim jarayonining tashkil etilishi hamda o‘qish bilan bog‘liq muhim masalalar yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.

Сегодня, 15 августа, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни состоялась встреча приемной комиссии с абитуриентами, зарегистрировавшимися для получения второго и последующего высшего образования в 2026/2027 учебном году.
Во встрече приняли участие проректор по учебной работе Г. Рахимов, проректор по научной работе и инновациям А. Атамуратов, а также ответственный секретарь приемной комиссии О. Матёкубов. Абитуриентам была предоставлена подробная информация об установленных правилах и порядке приема на второе и последующее высшее образование, организации образовательного процесса, а также о других важных вопросах, связанных с обучением.