Joriy yilning 29-sentabr sanasida AQShning Washington davlat universiteti professori Sergey Lapin bilan UrDU Xalqaro aloqalar bo`yicha prorektori G`.O`razboyev hamda Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Z.Ibragimovlar ishtirokida uchrashuv bo`lib o`tdi.
Mazkur uchrashuvda Washington davlat universiteti bilan kelgusidagi hamkorlik masalalari, xususan, talabalar uchun yozgi lagerlar tashqil qilish, “El-yurt umidi” jamg'armasi tomonidan Washington davlat universitetida PhD dasturlarida tahsil olishni yo`lga qo`yish, Urganch davlat universitetining dunyoning Top 1000 talikdagi universitetlari qatoriga kirish borasidagi harakatlari, Washington universitetida amaliyot o'tash hamda AQSHning ta'lim dasturlari to'g'risida o`zaro fikr almashinildi.

Партнерство Вашингтонского государственного университета и Ургенчского государственного университета находится на новом этапе
29 сентября состоялась встреча с профессором Вашингтонского государственного университета Сергеем Лапиным, в которой приняли участие проректор по международным связям Г.Уразбаев и проректор по исследованиям и инновациям З.Ибрагимов.
На встрече обсуждались вопросы будущего сотрудничества с Вашингтонским государственным университетом, в частности, организация летних лагерей для студентов, создание докторских программ в Вашингтонском государственном университете фондом «Эль-Юрт Умиди», 1000 лучших студентов Ургенчского государственного университета в мире. Состоялся обмен мнениями об усилиях по пополнению рядов университетов, стажировках в Вашингтонском университете, а также образовательных программах в США.