Xorazm viloyatida ilk marotaba "Zakovat" klubi mavsumiy o‘yinlariga start berildi
2022-yil 21-aprel kuni Urganch davlat universiteti binosida "Zakovat” intellektual klubi NNT Xorazm viloyati  "Zakovat" klubi mavsumiy o‘yinlari ochilish marosimi va 1-tur o‘yini bo‘lib o‘tdi.
Turnir avvalida  UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov va UrDU rektor maslahatchisi R.Sharipov hamda “Zakovat” intellektual klubi NNT Xorazm viloyati koordinatori, "Shuhrat" medali sohibi A.Matkarimovlar ochib berishdi.
Turnirda viloyatimizning barcha tuman va shaharlardan davlat va nodavlat tashkilotlari  xodimlari, uyushmagan yoshlar, o‘quvchilar hamda talabalar va boshqa turli soha vakillaridan tashkil topgan 52 ta jamoa tarkibida 312 nafar bilimdonlar ishtirok etishdi.
1-tur natijalaridan so‘ng,  Urganch davlat universitetining “ReMIX”  jamoasi hamda “Renessans”  jamoalari 14 ball bilan turnir jadvalida yetakchilik qilishmoqda.
Turnir viloyat koordinatori A.Matkarimov, "Kelajak bunyodkori" medali sohiblari N.Xodjayev va B.Jumanovlar hamda koordinator I.Babajanovlar tomonidan olib borildi.

For the first time in Khorezm region, the club "Zakovat" started its seasonal games
On April 21, 2022 at the Urgench State University was held the opening ceremony of the seasonal games of the intellectual club "Zakovat" NGO Khorezm region club "Zakovat" and the first round match.
At the beginning of the tournament, the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational of UrSU S.Davletov and adviser to the rector of UrSU R.Sharipov and the coordinator of the intellectual club "Zakovat" Khorezm region, the winner of the Medal “Shuhrat” A.Matkarimov opened the tournament. .
The tournament was attended by 312 scholars from all districts and cities of the region, consisting of 52 teams including employees of governmental and non-governmental organizations, unorganized youth, pupils and students and representatives of various fields.
Following the results of the first round, the teams of Urgench State University "ReMIX" and "Renaissance" are leading the tournament table with 14 points.
The tournament was conducted by the regional coordinator A.Matkarimov, the winners of the medal "Kelajak Bunyodkori" N.Khodjayev and B.Jumanov and the coordinator I.Babajanov.