Universitet professor-o'qituvchilari Erasmus+ dasturi “ELBA” loyihasining yakuniy uchrashuvlarida qatnashmoqdalar
Ayni kunlarda Urganch davlat universiteti professor-o'qituvchilari, jumladan, “Axborot texnologiyalari” kafedrasi mudiri H.Madatov, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Sh.Allaberganov, Xalqaro hamkorlik boʻlimi boshligʻi E.Yoʻldoshev hamda Fizika-matematika  fakulteti dekan o'rinbosari J.Mattiyevlar Sloveniya davlatining Primorska universitetida Erasmus+ dasturi “ELBA” loyihasining yakuniy uchrashuvlarida qatnashmoqdalar.
Loyihaning yakuniga bagʻishlangan seminarlarda Fizika-matematika fakulteti dekan o'rinbosari J.Mattiyev loyiha doirasida universitetda erishilgan yutuqlar toʻg'risidagi taqdimoti bilan chiqish qildi.
Shuni ham qayd etish joizki, “ELBA” loyihasi doirasida UrDU “Axborot texnologiyalari” kafedrasida ingliz tilida 3 ta yangi kurs yaratildi va talabalarga muvaffaqiyatli o'qitildi.

Преподаватели университета принимают участие в заключительных встречах проекта "ELBA" программы Erasmus+
В настоящее время преподаватели Ургенчского государственного университета, в том числе заведующий кафедрой «Информационные технологии» Х. Мадатов, заведующая кафедрой работы с молодежью, духовности и образования Ш. Аллаберганов, начальник отдела международных связей Э.Юлдашев и заместитель декана Физико-математического факультета Ж.Маттиев принимают участие в заключительных встречах проекта программы Erasmus+ «ELBA» в Приморском университете, Словения.
На семинарах, посвященных завершению проекта, заместитель декана Физико-математического факультета Ж.Маттиев выступил с докладом о достижениях университета в рамках проекта.
Также следует отметить, что в рамках проекта «ELBA» были созданы и успешно преподаются студентам кафедры «Информационные технологии» УрГУ 3 новых курса на английском языке.