Voleybol boʻyicha Oʻzbekiston chempionati boʻlib oʻtmoqda
Joriy yil 28-aprel - 3-may kunlari Xorazm viloyatida sportning Voleybol turi boʻyicha 23 yoshgacha boʻlgan oʻsmirlar oʻrtasida Oʻzbekiston chempionati oʻtkazilmoqda. Chempionatning oʻgʻil bolalar oʻrtasidagi bahslari Urganch davlat universiteti Jismoniy madaniyat fakultetining sport zallarida boʻlib oʻtmoqda. Unda Qoraqalpogʻiston Respublikasi va barcha viloyatlardan jami 14 ta jamoa ishtirok qilishmoqda.
Taʼkidlash joizki, ushbu chempionatning qizlar oʻrtasidagi bahslarida UrDU Jismoniy madaniyat fakultetining ham voleybolchi talaba-qizlari Xorazm viloyati terma jamoasi tarkibida qatnashmoqda.

Uzbekistan volleyball championship is taking place
From April 28 to May 3 this year, the Championship of Uzbekistan among teenagers under 23 years of age is being held in the Khorezm region. Competitions for the championship among males are held in the sports halls of the Faculty of Physical Culture of Urganch State University. A total of 14 teams from the Republic of Karakalpakstan and all regions are participating in it.
It is worth noting that volleyball students from the Faculty of Physical Culture of UrSU are participating in the females' competitions of this championship as part of the national team of the Khorezm region.