UrDU Kengashining 4-majlisida kafedramizning bir qator professor-o'qituvchilari taqdirlanishdi.
Urganch davlat universiteti  Kengashining  navbatdagi  4-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Har galgi an'anaga muvofiq, Kengash  yigʻilishi avvalida yutuqlar e'tirof etildi. Xususan, Oʻzbek tilshunosligi kafedrasi katta o'qituvchisi X.M.Qodirovaga PhD diplomi topshirildi.
Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi tomonidan taqdirlangan filologiya fanlari doktori, prof.v.b. A.O‘razboyevga “Ma’naviyat fidoyisi” ko‘krak nishoni tantanali topshirildi.
Shundan soʻng, Kengash yigʼilishi kun tartibidan oʻrin olgan axborotlar, turli xil masalalar bilan o‘z ishini davom ettirdi. OAK dotsenti ilmiy unvoni uchun ariza bergan talabgorlar saylovdan oʻtkazildi.

A number of professors and teachers of our department were awarded at the 4th meeting of the Council of UrSU.
The 4th regular meeting of the Council of Urganch State University was held. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the members of the council.
As per tradition, achievements were recognized at the beginning of the Council meeting. In particular, the senior teacher of the Department of Uzbek Linguistics H.M. Kadirova was awarded a PhD diploma.
Awarded by the Republican Center for Spirituality and Enlightenment, doctor of philology, prof.v.b. A. Orazboyev was ceremoniously presented with the "Spiritual Devotee" badge.
After that, the meeting of the Council continued its work with information and various issues included in the agenda. Candidates who applied for the scientific title of associate professor of OAC were selected.