Kimyo kafedrasi professor-o'qituvchisi va magistrantlari maktab o'quvchilariga ko'rgazmali tajriba darslarini o'tkazdilar
Urganch davlat universiteti Kimyo kafedrasi dotsenti Muxabbat Baltayeva va birinchi bosqich magistranti Ro'zmetova Nazokat maktab o'quvchilariga "Temir va uning xossalari" mavzusiga oid ko'rgazmali tajriba darslarini o'tkazib, o'quvchilarni kimyo faniga bo'lgan qiziqishlarini yanada ortishida o'z xissasini qo'shdilar. Temir va uning turli birikmalarining xossalarini ifodalovchi qiziqarli bo'lgan (eritmalarda rang o'zgarishi bilan boradigan) tajribalar amalga oshirildi. Dotsent M. Baltayeva o'quvchilar tomonidan mavzu bo'yicha berilgan savollarga javoblar berib, tajribada borgan jarayonlarning mohiyatini tushuntirib berdi.
Bundan tashqari birinchi bosqich magistranti Madraximov Mansurbek  Urganch tumani 40-umumiy o'rta ta'lim maktabida o'quvchilarga qiziqarli ilmiy shou lar ko'rsatdi. O'tkazilgan tajribalarda borgan reaksiyalar va jarayonlarni o'quvchilarga tushuntirib berdi.

Professors and master's students of the Chemistry Department conducted demonstration experiments for schoolchildren
Associate Professor of the Chemistry Department of Urgench State University Mukhabbat Baltayeva, conducted demonstration experiments for schoolchildren on the topic "Iron and its properties", contributing to the further increase in students' interest in chemistry. Interesting experiments (with color changes in solutions) were carried out, demonstrating the properties of iron and its various compounds. Associate Professor M. Baltayeva answered the questions asked by schoolchildren on the topic and explained the essence of the processes that took place in the experiments.
In addition, first-stage master's student Madrakhimov Mansurbek showed interesting scientific shows to schoolchildren at General Secondary School No. 40 of the Urgench district. He explained to the schoolchildren the reactions and processes that took place in the experiments.