Joriy yilning 19-dekabr kuni Qoraqalpog‘iston san’at saroyida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbayevning ommaviy axborot vositalari vakillari, yozuvchi, shoir va adabiyotshunoslar, ijtimoiy tarmoq faollari bilan uchrashuvi o‘tkazildi.
Unda bugungi kunda yurtimiz taraqqiyoti yo‘lida munosib hissa qo‘shayotgan bir guruh jamoat faollari ragʻbatlantirildi. Jumladan, "Tamaddun nuri" jurnali bosh muharriri, Oʻzbekiston va Qoraqalpogʻiston Yozuvchilar uyushmasi a'zosi, Qoraqalpogʻistonda xizmat koʻrsatgan jurnalist, Xalqaro Turksoy mukofoti sohibasi, Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi Munavvara Qurbonboyeva "Ibratli ayol" mukofoti bilan taqdirlandi.
Ustozni ushbu mukofot bilan chin dildan tabriklab, keyingi faoliyatlarida ham muvaffaqiyat va zafarlar tilab qolamiz.

«Образцовая женщина»
19 декабря этого года во Дворце искусств Каракалпакстана состоялась встреча председателя Жокарого кенгеси Республики Каракалпакстан Аманбая Оринбаева с представителями СМИ, писателями, поэтами, литературными критиками и активистами социальных сетей.
На мероприятии была отмечена группа общественных деятелей, вносящих достойный вклад в развитие нашей страны. В частности, Мунавара Курбанбаева, главный редактор журнала «Тамаддун Нури», член Союза писателей Узбекистана и Каракалпакстана, выдающийся журналист Каракалпакстана, лауреат Международной премии «Турксоя», преподаватель кафедры русского языка и литературы филологического факультета Ургенчского государственного университета, была удостоена премии «Ибратли аёл».
Мы искренне поздравляем преподавателя с этой наградой и желаем ей успехов и побед в дальнейшей деятельности.