Fakultet Kengashining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi
Joriy yilning 26-dekabr kuni UrDU Filologiya va san'at fakulteti Kengashining 2025-yildagi so'nggi yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Kengash yig'ilishida kun tartibiga qo'yilgan masalalar bo'yicha respublikamizda yuz bergan ijtimoiy-siyosiy voqealar, mamlakatimiz miqyosida qabul qilingan me'yoriy hujjatlarning mazmun-mohiyati, kafedralarda ilmiy-tadqiqot ishlarining olib borilishi hamda fanlar bo'yicha mustaqil ta'lim mashg'ulotlarining tashkil etilishi ahvoli va galdagi vazifalar bo'yicha ma'lumot berildi.
Shuningdek, Filologiya va san'at fakultetida 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan mas'ul shaxslar tomonidan hisobot berildi va yil sarhisobi bo'yicha fakultet faoliyatida erishilgan yutuqlar qayd qilindi.
Kengash yakunida fakultet dekani, professor D.G'ayipov barchani Yangi yil bayrami bilan muborakbod etib, kirib kelayotgan 2026-yil muvaffaqiyatlarga boy bo'lishini tiladi.

Состоялось следующее заседание факультетского совета.
26 декабря текущего года состоялось последнее в 2025 году заседание Совета филологического и гуманитарного факультетов УрГУ.
На заседании Совета была представлена ​​информация о вопросах повестки дня, включая социально-политические события в нашей республике, содержание и суть принятых на национальном уровне нормативных документов, состояние научно-исследовательской работы на кафедрах и организацию самостоятельных учебных сессий по предметам, а также текущие задачи.
Также были представлены доклады ответственных лиц о работе, проделанной на филологическом и гуманитарном факультетах в течение 2025 года, и отмечены достижения в деятельности факультета в итоговом отчете за год.
В заключение Совета декан факультета, профессор Д. Гайипов, поздравил всех с Новым годом и пожелал наступающему 2026 году успехов.