Fakultet Kengashining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi
Joriy yilning 26-dekabr kuni UrDU Filologiya va san'at fakulteti Kengashining 2025-yildagi so'nggi yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Kengash yig'ilishida kun tartibiga qo'yilgan masalalar bo'yicha respublikamizda yuz bergan ijtimoiy-siyosiy voqealar, mamlakatimiz miqyosida qabul qilingan me'yoriy hujjatlarning mazmun-mohiyati, kafedralarda ilmiy-tadqiqot ishlarining olib borilishi hamda fanlar bo'yicha mustaqil ta'lim mashg'ulotlarining tashkil etilishi ahvoli va galdagi vazifalar bo'yicha ma'lumot berildi.
Shuningdek, Filologiya va san'at fakultetida 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan mas'ul shaxslar tomonidan hisobot berildi va yil sarhisobi bo'yicha fakultet faoliyatida erishilgan yutuqlar qayd qilindi.
Kengash yakunida fakultet dekani, professor D.G'ayipov barchani Yangi yil bayrami bilan muborakbod etib, kirib kelayotgan 2026-yil muvaffaqiyatlarga boy bo'lishini tiladi.

The next meeting of the Faculty Council was held
On December 26 of this year, the last meeting of the Council of the Faculty of Philology and Arts of UrSU for 2025 was held.
At the meeting of the Council, information was provided on the issues on the agenda, including socio-political events in our republic, the content and essence of regulatory documents adopted at the national level, the status of scientific research work in departments and the organization of independent educational sessions in subjects, and current tasks.
Also, reports were given by responsible persons on the work carried out at the Faculty of Philology and Arts during 2025, and the achievements achieved in the activities of the faculty were noted in the summary of the year.
At the end of the Council, the Dean of the Faculty, Professor D. Gayipov congratulated everyone on the New Year and wished the coming 2026 to be full of success.