Yangi kafedra mudiri saylandi
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Amaliy matematika va matematik fizika kafedrasida kafedra majlisi bo‘lib o‘tdi. Majlisda universitet rektori, Fizika-matematika fakulteti dekani, sobiq kafedra mudiri hamda kafedraning professor-o‘qituvchilari ishtirok etdilar.
Majlis davomida rektor, Fizika-matematika fakulteti dekani va avval faoliyat olib borgan kafedra mudiri so‘zga chiqib, kafedraning kelgusidagi ustuvor vazifalari va rivojlanish yo‘nalishlari haqida fikr bildirdilar. Shuningdek, sobiq kafedra mudiriga ko‘p yillik samarali faoliyati uchun minnatdorchilik va tashakkur bildirilib, yangi kafedra mudiriga kelgusi faoliyatida muvaffaqiyatlar tilandi.
Kafedra majlisi yakuniga ko‘ra, Amaliy matematika va matematik fizika kafedrasi mudiri etib Ro‘zmetov Murod saylandi.

Избран новый заведующий кафедрой
На кафедре прикладной математики и математической физики Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни состоялось заседание кафедры. В заседании приняли участие ректор университета, декан физико-математического факультета, бывший заведующий кафедрой, а также профессорско-преподавательский состав кафедры.
В ходе заседания ректор, декан физико-математического факультета и бывший заведующий кафедрой выступили с докладами, в которых были определены основные цели и приоритетные направления дальнейшего развития кафедры. Также бывшему заведующему кафедрой была выражена благодарность за многолетнюю плодотворную работу, а новому заведующему пожелали успехов в дальнейшей деятельности.
По итогам заседания заведующим кафедрой прикладной математики и математической физики был избран Рузметов Мурод.