UrDU TALABALARI — O‘ZBEKISTON CHEMPIONI!
Andijon shahrida yopiq inshootlarda kattalar hamda U-20 yoshlar o‘rtasida yengil atletika bo‘yicha O‘zbekiston chempionati qizg‘in bahslarga boy tarzda davom etmoqda.
Quvonarlisi, ushbu chempionatda Urganch davlat universitetining sportchi talabalari ham yuqori natijalar bilan faol ishtirok etmoqda.
Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti talabasi Xursandbek MamatsalaYev U-20 yoshlar o‘rtasida uch hatlab sakrash bahslarida barchani ortda qoldirib, Oltin medal sohibiga aylandi. U eng yaqin raqibini 1 metr 2 santimetr farq bilan ortda qoldirgani musobaqaning eng yorqin natijalaridan biri bo‘ldi.
Shuningdek, ushbu Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti talabasi Sardor Adamboyev musobaqaning 60 metr masofaga yugurish finalida 7,05 soniya natija bilan marra chizig‘ini birinchi bo‘lib kesib o‘tdi. Bu bilan saralash bosqichidagi natijasini (7,19) 0,14 soniya yaxshilashga ham erishdi. Shu tariqa Oltin medalni qoʻlga kiritdi hamda OʻZBEKISTON CHEMPIONI boʻldi.
G‘alaba bilan sportchilarimizni, ustoz-murabbiylarini va barcha universitetimiz jamoasini samimiy muborakbod etamiz! Yangi zafarlar tilaymiz!

Студенты УрГУ — чемпионы Узбекистана!
В Андижане продолжается напряженный чемпионат Узбекистана по легкой атлетике в помещении среди взрослых и юношей до 20 лет.
Отрадно, что студенты-спортсмены Ургенчского государственного университета также активно участвуют в этом чемпионате, демонстрируя высокие результаты.
Хурсандбек Мамацалаев, студент факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии, обогнал всех и стал золотым медалистом в тройном прыжке среди юношей до 20 лет. Одним из самых ярких результатов соревнований стало то, что он опередил ближайшего соперника на 1 метр 2 сантиметра.
Также Сардор Адамбойев, студент факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии, первым пересек финишную черту в финале забега на 60 метров с результатом 7,05 секунды. Это также улучшило его результат в квалификационном раунде (7,19) на 0,14 секунды. Таким образом, он завоевал золотую медаль и стал ЧЕМПИОНОМ УЗБЕКИСТАНА.
Искренне поздравляем наших спортсменов, их наставников и тренеров, а также всю команду университета с победой! Желаем новых достижений и побед!