"Alisher Navoiy merosi - millatimiz xazinasi", "Navoiy ijodi shaydosiman" mavzularida insholar tanlovi hamda "Eng yaxshi rasmlar" tanlovlari o'tkazildi
Joriy yilning 6-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakultetida buyuk mutafakkir, so'z mulkining sultoni Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligiga bag'ishlab "Alisher Navoiy merosi - millatimiz xazinasi", "Navoiy ijodi shaydosiman" mavzularida insholar tanlovi hamda "Eng yaxshi rasmlar" tanlovlari o'tkazildi.
Mazkur tanlovlarda fakultet talabalari faol ishtirok etib, Alisher Navoiy merosiga bo'lgan chuqur hurmat va e'tiborlarini o'z ijodiy ishlari orqali namoyon etdilar. Tanlov talabalarning ijodiy salohiyatini oshirish, badiiy tafakkurini rivojlantirish hamda ajdodlar merosini asrab-avaylashga xizmat qildi.
Tanlov ishtirokchilari va g'oliblari joriy yilning 9-fevral kuni bo'lib o'tadigan ilmiy-amaliy anjumanda taqdirlanadilar.

Были проведены конкурсы эссе на темы «Наследие Алишера Навои — ​​сокровище нашей нации», «Я — создатель творчества Навои» и «Лучшие рисунки».
6 февраля этого года факультет филологии и искусств Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни провел конкурс эссе на темы «Наследие Алишера Навоя – сокровище нашего народа», «Я – создатель творчества Навоя» и «Лучшие рисунки».
Студенты факультета активно участвовали в этих конкурсах, демонстрируя своим творчеством глубокое уважение и внимание к наследию Алишера Навоя. Конкурс послужил развитию творческого потенциала студентов, формированию их художественного мышления и сохранению наследия предков.
Участники и победители конкурса будут награждены на научно-практической конференции, которая состоится 9 февраля этого года.