Prof. Konstantinides Dimitrios tashrifi
Professor Konstantides Dimitriosni Algebra va matematik injiniring kafedrasi professor-o'qituvchilari, shuningdek, aktuar va moliyaviy matematika hamda matematik injiniring yo'nalishi magistratura talabalari uchun ma'ruza o'qidi.
Professor haqida to'liq ma'lumotni uning shaxsiy sahifasida topish mumkin. Professor Konstantides Dimitrios ma'ruza davomida tinglovchilar bilan qimmatli fikrlar va tajribalari bilan o'rtoqlashdi. Tadbir professor-o'qituvchilar va aspirantlarga zamonaviy akademik g'oyalar bilan tanishish, fikr almashish va xalqaro akademik hamkorlikni mustahkamlash uchun ajoyib imkoniyat yaratdi.
Ma'ruza ishtirokchilar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olindi va kafedraning akademik muhitiga mazmunli hissa qo'shdi. Bunday uchrashuvlar ilmiy munozaralarni boyitish, hamkorlikni rag'batlantirish va xodimlar va talabalarning kasbiy rivojlanishini qo'llab-quvvatlashda muhim rol o'ynaydi.

Лекция профессора Константинидеса Димитриоса для преподавательского состава и магистрантов
Кафедра алгебры и математической инженерии имела честь принять профессора Константинидеса Димитриоса с почетной научной лекцией, прочитанной для преподавательского состава кафедры, а также для магистрантов программ «Актуарная и финансовая математика» и «Математическая инженерия».
Профессор Константинидес Димитриос, чей академический профиль можно найти на его личной странице здесь, поделился ценными идеями и опытом с аудиторией во время лекции. Мероприятие предоставило отличную возможность преподавателям и аспирантам ознакомиться с современными академическими идеями, обменяться мнениями и укрепить международное академическое сотрудничество.
Лекция была встречена с большим интересом участниками и внесла значимый вклад в академическую среду кафедры. Подобные встречи продолжают играть важную роль в обогащении научных дискуссий, поощрении сотрудничества и поддержке профессионального развития как сотрудников, так и студентов.