Fizika-matematika fakulteti jamoasi Turin politexnika universitetida o‘quv mashg‘ulotlarida ishtirok etmoqda
Joriy yilning 27–28-mart hamda 30-mart – 3-aprel kunlari Toshkent shahridagi Turin politexnika universitetida “IC Densing Fundamentals and Skills Development Training Program” doirasida o‘quv mashg‘ulotlari tashkil etilmoqda.
Mazkur o‘quv dasturida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Fizika-matematika fakulteti jamoasi ham faol ishtirok etmoqda. Xususan, fakultet dekan o‘rinbosari M. Xalilloyev, Fizika kafedrasi dotsentlari A. Abdikarimov va X. Saporov, doktorantlar B. Jumabayev va E. Xayitbayev hamda magistrant D. Ismoilov ushbu mashg‘ulotlarda qatnashmoqda.
Mazkur trening dasturi ishtirokchilarning zamonaviy ilmiy-texnik bilimlarini oshirish, amaliy ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda xalqaro tajribalarni o‘zlashtirishga xizmat qilmoqda.

Команда физико-математического факультета принимает участие в учебных занятиях в Туринском политехническом университете
В период с 27–28 марта и 30 марта – 3 апреля текущего года в Туринском политехническом университете в городе Ташкент проводится учебная программа «IC Densing Fundamentals and Skills Development Training Program».
В данных занятиях принимает участие команда физико-математического факультета Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни. В частности, участвуют заместитель декана факультета М. Халиллоев, доценты кафедры физики А. Абдикаримов и Х. Сапоров, докторанты Б. Жумабаев и Э. Хаитбаев, а также магистрант Д. Исмоилов.
Данная программа направлена на повышение современных научно-технических знаний участников, развитие практических навыков и освоение международного опыта.