"70540103 – Aktuar va moliyaviy matematika" mutaxassisligi boʻyicha magistrlik dissertatsiyalari himoyasi muvaffaqiyatli yakunlandi
Urganch davlat universitetida 2025-2026 oʻquv yili bitiruvchilari uchun magistrlik dissertatsiyalari himoyalari koʻtarinki ruhda davom etmoqda.
Bugun, joriy yilning 11-iyun kuni "70540103 – Aktuar va moliyaviy matematika" magistratura mutaxassisligi talabalarining dissertatsiya himoyalari boʻlib oʻtdi. Kun davomida (4 tasi kunning birinchi yarmida, 4 tasi kunning ikkinchi yarmida) jami 8 nafar magistrant oʻzlarining ilmiy-tadqiqot ishlari natijalarini muvaffaqiyatli himoya qildilar:
1. KARIMOVA LAYLO IKROM QIZI
2. ISAQJANOVA DILAFRO‘Z DAVRONBEK QIZI
3. AXMEDOVA ZILOLA ZAFAR QIZI
4. XAYITBOYEVA SANOBAR MUXTORBEK QIZI
5. DAVLATNAZAROVA XONZODABONU SAN’ATBEK QIZI
6. QUCHQOROVA SHIRINOY DILSHODOVNA
7. ISMAILOVA SHAHZODA AXMADOVNA
8. O'RINOVA SARVINISO MAQSUD QIZI
Hakamlar hayʼati va soha mutaxassislari tomonidan bitiruvchilarning aktuar hamda moliyaviy matematika sohasidagi dolzarb mavzularga bagʻishlangan ilmiy ishlari yuqori baholandi.
Universitet jamoasi barcha bitiruvchilarni muvaffaqiyatli himoya bilan tabriklaydi va ularning kelgusi ilmiy hamda professional faoliyatlariga zafarlar tilaydi!

Успешно завершилась защита магистерских диссертаций по специальности «70540103 – Актуарная и финансовая математика»
В Ургенчском государственном университете в приподнятом настроении продолжаются защиты магистерских диссертаций выпускников 2025-2026 учебного года.
Сегодня, 11 июня текущего года, состоялись защиты диссертаций магистрантов специальности «70540103 – Актуарная и финансовая математика». В течение дня (4 защиты в первой половине дня и 4 — во второй) в общей сложности 8 магистрантов успешно защитили результаты своих научно-исследовательских работ:
1. КАРИМОВА ЛАЙЛО ИКРОМ КИЗИ
2. ИСАКЖАНОВА ДИЛАФРУЗ ДАВРОНБЕК КИЗИ
3. АХМЕДОВА ЗИЛОЛА ЗАФАР КИЗИ
4. ХАЙИТБОЕВА САНОБАР МУХТОРБЕК КИЗИ
5. ДАВЛАТНАЗАРОВА ХОНЗОДАБОНУ САНЪАТБЕК КИЗИ
6. КУЧКОРОВА ШИРИНОЙ ДИЛШОДОВНА
7. ИСМАИЛОВА ШАХЗОДА АХМАДОВНА
8. УРИНОВА САРВИНИСО МАКСУД КИЗИ
Члены жюри и профильные эксперты высоко оценили научные работы выпускников, посвященные актуальным темам в области актуарной и финансовой математики.
Коллектив университета поздравляет всех выпускников с успешной защитой и желает им больших побед и успехов в дальнейшей научной и профессиональной деятельности!