Urganch davlat universitetida 2025-2026 oʻquv yili bitiruvchilari uchun magistrlik dissertatsiyalari himoyalari qizgʻin pallaga kirdi.
Bugun, joriy yilning 12-iyun kuni universitetimizda bir yoʻla ikkita dolzarb magistratura mutaxassisligi talabalarining dissertatsiya himoyalari yuqori saviyada tashkil etildi. Unda hakamlar hayʼati aʼzolari va soha mutaxassislari ishtirokida jami 7 nafar magistrant oʻzlarining ilmiy-tadqiqot ishlari natijalarini muvaffaqiyatli himoya qildilar.
"70540101 – Matematika (Algebra va geometriya)" mutaxassisligi boʻyicha:
1. IBRAGIMOVA KAMOLA OTABEK QIZI
2. OTAXONOVA MOHIGUL JAVLONBEK QIZI
3. MADAMINOVA GULRUH QADAMBOY QIZI
4. ATANAZAROVA HILOLA AKBAR QIZI
"70540202 – Matematik injiniring" mutaxassisligi boʻyicha:
1. AXMADJONOV MURODBEK UMIDBEK O‘G‘LI
2. BOBOJONOV ISLOMBEK G‘APPARGAN O‘G‘LI
3. PO‘LATOVA ZILOLA XABIBULLO QIZI
Himoya davomida magistrantlar tomonidan taqdim etilgan zamonaviy matematikaning fundamental yoʻnalishlari hamda ishlab chiqarish va amaliy muammolarga qaratilgan matematik modellashtirish masalalari kengash a'zolari tomonidan yuqori baholandi.
Universitet jamoasi dissertatsiyasini muvaffaqiyatli himoya qilgan barcha yosh olimlarni ushbu muhim ilmiy yutuq bilan qutlaydi. Ularga kelgusi ilmiy-pedagogik faoliyatlarida va professional hayotlarida ulkan muvaffaqiyatlar yor boʻlishini tilaydi!"

Защиты магистерских диссертаций успешно продолжаются
В Ургенчском государственном университете защиты магистерских диссертаций выпускников 2025–2026 учебного года вошли в свою самую активную фазу.
Сегодня, 12 июня текущего года, в нашем университете на высоком уровне были организованы защиты диссертаций магистрантов сразу по двум актуальным специальностям. В присутствии членов жюри и профильных экспертов в общей сложности 7 магистрантов успешно защитили результаты своих научно-исследовательских работ.
По специальности «70540101 – Математика (Алгебра и геометрия)»:
1. ИБРАГИМОВА КАМОЛА ОТАБЕК КИЗИ (IBRAGIMOVA KAMOLA OTABEK QIZI)
2. ОТАХОНОВА МОХИГУЛ ЖАВЛОНБЕК КИЗИ (OTAXONOVA MOHIGUL JAVLONBEK QIZI)
3. МАДАМИНОВА ГУЛРУХ КАДАМБОЙ КИЗИ (MADAMINOVA GULRUH QADAMBOY QIZI)
4. АТАНАЗАРОВА ХИЛОЛА АКБАР КИЗИ (ATANAZAROVA HILOLA AKBAR QIZI)
По специальности «70540202 – Математический инжиниринг»:
1. АХМАДЖОНОВ МУРОДБЕК УМИДБЕК УГЛИ (AXMADJONOV MURODBEK UMIDBEK O‘G‘LI)
2. БОБОЖОНОВ ИСЛОМБЕК ГАППАРГАН УГЛИ (BOBOJONOV ISLOMBEK G‘APPARGAN O‘G‘LI)
3. ПУЛАТОВА ЗИЛОЛА ХАБИБУЛЛО КИЗИ (PO‘LATOVA ZILOLA XABIBULLO QIZI)
В ходе защиты члены совета высоко оценили представленные магистрантами фундаментальные направления современной математики, а также вопросы математического моделирования, направленные на решение производственных и практических задач.
Коллектив университета поздравляет всех молодых ученых, успешно защитивших свои диссертации, с этим важным научным достижением. Желаем им огромных успехов в дальнейшей научно-педагогической деятельности и профессиональной жизни!