Urganch davlat universitetida 2025-2026 oʻquv yili bitiruvchilari uchun magistrlik dissertatsiyalari himoyalari qizgʻin pallaga kirdi.
Bugun, joriy yilning 12-iyun kuni universitetimizda bir yoʻla ikkita dolzarb magistratura mutaxassisligi talabalarining dissertatsiya himoyalari yuqori saviyada tashkil etildi. Unda hakamlar hayʼati aʼzolari va soha mutaxassislari ishtirokida jami 7 nafar magistrant oʻzlarining ilmiy-tadqiqot ishlari natijalarini muvaffaqiyatli himoya qildilar.
"70540101 – Matematika (Algebra va geometriya)" mutaxassisligi boʻyicha:
1. IBRAGIMOVA KAMOLA OTABEK QIZI
2. OTAXONOVA MOHIGUL JAVLONBEK QIZI
3. MADAMINOVA GULRUH QADAMBOY QIZI
4. ATANAZAROVA HILOLA AKBAR QIZI
"70540202 – Matematik injiniring" mutaxassisligi boʻyicha:
1. AXMADJONOV MURODBEK UMIDBEK O‘G‘LI
2. BOBOJONOV ISLOMBEK G‘APPARGAN O‘G‘LI
3. PO‘LATOVA ZILOLA XABIBULLO QIZI
Himoya davomida magistrantlar tomonidan taqdim etilgan zamonaviy matematikaning fundamental yoʻnalishlari hamda ishlab chiqarish va amaliy muammolarga qaratilgan matematik modellashtirish masalalari kengash a'zolari tomonidan yuqori baholandi.
Universitet jamoasi dissertatsiyasini muvaffaqiyatli himoya qilgan barcha yosh olimlarni ushbu muhim ilmiy yutuq bilan qutlaydi. Ularga kelgusi ilmiy-pedagogik faoliyatlarida va professional hayotlarida ulkan muvaffaqiyatlar yor boʻlishini tilaydi!"

Defenses of Master's Theses Continue Successfully
The defense of master's theses for graduates of the 2025–2026 academic year has entered its peak phase at Urgench State University.
Today, on June 12 of this year, the thesis defenses of master's students from two major specialties were organized at a high level. In front of the jury members and field experts, a total of 7 master's students successfully defended the results of their scientific research work.
In the specialty "70540101 – Mathematics (Algebra and Geometry)":
1. IBRAGIMOVA KAMOLA OTABEK QIZI
2. OTAXONOVA MOHIGUL JAVLONBEK QIZI
3. MADAMINOVA GULRUH QADAMBOY QIZI
4. ATANAZAROVA HILOLA AKBAR QIZI
In the specialty "70540202 – Mathematical Engineering":
1. AXMADJONOV MURODBEK UMIDBEK O‘G‘LI
2. BOBOJONOV ISLOMBEK G‘APPARGAN O‘G‘LI
3. PO‘LATOVA ZILOLA XABIBULLO QIZI
During the defense, the fundamental directions of modern mathematics and mathematical modeling issues aimed at industrial and practical problems presented by the master's students were highly praised by the board members.
The university community congratulates all the young scholars who successfully defended their theses on this important scientific milestone. We wish them immense success in their future scientific, pedagogical, and professional endeavors!