UrDU Ma’naviyat va ma’rifat kengashining majlisi bo‘lib o‘tdi
Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Ma’naviyat va ma’rifat kengashining 4-majlisi universitet rektori Feruza Madrahimova hamda kengash a’zolari ishtirokida bo‘lib o‘tdi.
Majlis avvalida rektor tomonidan universitetda tarbiyaviy-ma’naviy jarayonlari samaradorligini oshirish, Odob-axloq kodeksi va ichki tartib qoidalariga rioya qilish masalalari muhokama qilindi. Majlis davomida profilaktika inspektorlari faoliyati ham atroflicha muhokama qilinib, profilaktik ishlar samaradorligini oshirish bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar berildi.
Shuningdek, yig’ilish davomida universitet birinchi prorektori Sherali Allaberganov tomonidan tyutorlar faoliyati samaradorligini oshirish, yakunlangan o’quv yili davomidagi mavjud kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan mas’ullarga aniq vazifalar belgilandi.
Shundan so‘ng, kengash kun tartibiga kiritilgan masalalar yuzasidan mas’ullar tomonidan hisobot va taqdimotlar tinglandi.

Состоялось заседание Совета духовности и просвещения УрГУ
Сегодня в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни состоялось 4-е заседание Совета по духовности и просвещению. В нём приняли участие ректор университета Феруза Мадрахимова и члены совета.
В начале заседания ректор обсудила вопросы повышения эффективности воспитательной и духовно-просветительской работы в университете, а также соблюдения Кодекса этики и правил внутреннего распорядка. Также была всесторонне рассмотрена деятельность инспекторов по профилактике, даны соответствующие указания по повышению эффективности профилактической работы.
Кроме того, в ходе заседания первый проректор университета Шерали Аллаберганов поставил перед ответственными лицами конкретные задачи по повышению эффективности деятельности тьюторов и устранению имеющихся недостатков, выявленных в течение завершившегося учебного года.
После этого были заслушаны отчёты и презентации ответственных лиц по вопросам, включённым в повестку дня совета.