Urganch davlat universitetida 2026/2027-o‘quv yili uchun alohida iqtidor talab etuvchi bakalavriat ta'lim yo‘nalishlari bo‘yicha kasbiy (ijodiy) imtihonlar davom etmoqda.
Bugungi imtihonlar Sport faoliyati: futbol, Sport faoliyati: kurash hamda Sport faoliyati: qo'l to'pi yo‘nalishlarida bo'lib o'tmoqda. Mazkur yo‘nalishlar bo'yicha jami 98 nafar abituriyent imtihonlarda ishtirok etmoqda.
Imtihon jarayonlari mas'ul komissiya a'zolari, Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” bo'limi nazorati hamda to'g'ridan to'g'ri kamera kuzatuvi ostida ochiqlik va shaffoflik tamoyillari asosida tashkil etilmoqda.

В Ургенчском государственном университете продолжаются профессиональные (творческие) экзамены
В Ургенчском государственном университете продолжаются профессиональные (творческие) экзамены по направлениям образования бакалавриата, требующим особых способностей, на 2026/2027 учебный год.
Сегодняшние экзамены проходят по направлениям Спортивная деятельность: футбол, Спортивная деятельность: борьба и Спортивная деятельность: гандбол. Всего в экзаменах по этим направлениям принимают участие 98 абитуриентов.
Экзаменационные процессы организуются на основе принципов открытости и прозрачности под контролем членов ответственной комиссии, отдела по борьбе с коррупцией "Комплаенс-контроль" и непосредственного наблюдения с камер.