Urganch davlat universitetida 2026/2027-o‘quv yili uchun alohida iqtidor talab etuvchi bakalavriat ta'lim yo‘nalishlari bo‘yicha kasbiy (ijodiy) imtihonlar davom etmoqda.
Bugungi imtihonlar Sport faoliyati: futbol, Sport faoliyati: kurash hamda Sport faoliyati: qo'l to'pi yo‘nalishlarida bo'lib o'tmoqda. Mazkur yo‘nalishlar bo'yicha jami 98 nafar abituriyent imtihonlarda ishtirok etmoqda.
Imtihon jarayonlari mas'ul komissiya a'zolari, Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” bo'limi nazorati hamda to'g'ridan to'g'ri kamera kuzatuvi ostida ochiqlik va shaffoflik tamoyillari asosida tashkil etilmoqda.

Professional (creative) exams for undergraduate programs requiring special talent for the 2026/2027 academic year continue at Urgench State University.
Today's exams are being held in the Sports activities: football, Sports activities: wrestling and Sports activities: handball. A total of 98 applicants are participating in the exams in these areas.
The examination processes are organized based on the principles of openness and transparency under the supervision of the responsible commission members, the Anti-corruption Compliance Control Department, and direct camera surveillance.