Bugun Urganch davlat universitetiga Xitoyning Lyaonin pedagogika universiteti delegatsiyasi tashrif buyurdi. Xalqaro ta’lim instituti partiya qo‘mitasi kotibi Li Yanmin hamda Xalqaro aloqalar boshqarmasi boshlig‘i Gao Chjivu boshchiligidagi delegatsiya a’zolari universitet rahbariyati tomonidan samimiy kutib olindi.
Tashrif doirasida Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova bilan rasmiy muzokaralar o‘tkazildi. Unda Xiva shahrida yangi tashkil etilayotgan Lyaonin pedagogika universiteti filiali faoliyatini yo‘lga qo‘yish, xususan, unda o‘quv jarayonini samarali tashkil etish bilan bog‘liq muhim masalalar atroflicha muhokama qilindi.
Muzokaralarda turizm, sun’iy intellekt, biznes va boshqaruv yo‘nalishlari bo‘yicha Urganch davlat universitetining professor-o‘qituvchilarini ta’lim jarayoniga jalb etish, o‘quv dasturlari hamda mashg‘ulotlarni tashkil etish, o‘quv adabiyotlari masalalari yuzasidan fikr almashildi.

A Delegation from Liaoning Normal University of China Visited Urgench State University
Today, a delegation from Liaoning Normal University of China visited Urgench State University. The delegation, headed by Li Yanmin, Secretary of the Party Committee of the Institute of International Education, and Gao Zhivu, Head of the Department of International Relations, was warmly welcomed by the university’s leadership.
As part of the visit, official talks were held with Feruza Madrahimova, Rector of Urgench State University. During the meeting, the parties thoroughly discussed key issues related to launching the activities of the Liaoning Normal University branch being established in the city of Khiva, particularly those concerning the effective organization of the educational process.
The talks also focused on the involvement of professors and teaching staff from Urgench State University in the educational process in the fields of tourism, artificial intelligence, business, and management. The parties exchanged views on curricula, the organization of classes, and the provision of educational materials and literature.