Bugun Urganch davlat universitetiga Xitoyning Lyaonin pedagogika universiteti delegatsiyasi tashrif buyurdi. Xalqaro ta’lim instituti partiya qo‘mitasi kotibi Li Yanmin hamda Xalqaro aloqalar boshqarmasi boshlig‘i Gao Chjivu boshchiligidagi delegatsiya a’zolari universitet rahbariyati tomonidan samimiy kutib olindi.
Tashrif doirasida Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova bilan rasmiy muzokaralar o‘tkazildi. Unda Xiva shahrida yangi tashkil etilayotgan Lyaonin pedagogika universiteti filiali faoliyatini yo‘lga qo‘yish, xususan, unda o‘quv jarayonini samarali tashkil etish bilan bog‘liq muhim masalalar atroflicha muhokama qilindi.
Muzokaralarda turizm, sun’iy intellekt, biznes va boshqaruv yo‘nalishlari bo‘yicha Urganch davlat universitetining professor-o‘qituvchilarini ta’lim jarayoniga jalb etish, o‘quv dasturlari hamda mashg‘ulotlarni tashkil etish, o‘quv adabiyotlari masalalari yuzasidan fikr almashildi.

Делегация Ляонинского педагогического университета Китая посетила УрГУ
Сегодня Ургенчский государственный университет посетила делегация Ляонинского педагогического университета Китая. Члены делегации во главе с секретарём партийного комитета Института международного образования Ли Яньминь и начальником Управления международных связей Гао Чживу были тепло встречены руководством университета.
В рамках визита состоялись официальные переговоры с ректором Ургенчского государственного университета Ферузой Мадрахимовой. В ходе встречи были подробно обсуждены важные вопросы, связанные с запуском деятельности филиала Ляонинского педагогического университета, создаваемого в городе Хива, в частности, с эффективной организацией образовательного процесса.
В ходе переговоров стороны обменялись мнениями по вопросам привлечения профессорско-преподавательского состава Ургенчского государственного университета к образовательному процессу по направлениям туризма, искусственного интеллекта, бизнеса и управления, разработки учебных программ, организации учебных занятий, а также обеспечения учебной литературой.