Rektor xalqaro yozgi maktab vakillari bilan uchrashdi
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova Xalqaro yozgi maktab doirasida xorijiy va respublika OTMlaridan UrDUga kelgan vakillar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Rektor xalqaro hamkorlik doirasida amalga oshirilayotgan loyihalar, xususan, talabalar almashinuvi dasturlari va xalqaro yozgi maktab oliy ta’lim sohasida amalga oshirilayotgan islohotlarning amaliy samaralaridan biri ekanini ta’kidladi. Shuningdek, universitetda xorijiy tillarni o‘qitish yo‘nalishidagi faoliyatni yanada takomillashtirish, ta’lim sifatini oshirish hamda xorijiy hamkorlar bilan qo‘shma loyihalarni kengaytirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuv davomida Germanistika instituti professori Prof. Dr. Silvia Reuvekamp UrDUda ta’lim dasturlarini amalga oshirish uchun yaratilayotgan sharoitlar, amaliy hamkorlikning samarali yo‘lga qo‘yilganini yuqori baholab, universitet rektoriga o'z minnatdorligini bildirdi.

Ректор встретился с представителями международной летней школы.
Сегодня ректор Ургенчского государственного университета Феруза Мадрахимова провела встречу с представителями зарубежных и республиканских высших образовательных учреждений, прибывшими в УрГУ в рамках Международной летней школы.
В ходе встречи ректор отметила, что реализуемые в рамках международного сотрудничества проекты, в частности программы академического обмена студентами и Международная летняя школа, являются одним из практических результатов проводимых реформ в сфере высшего образования. Особое внимание было уделено дальнейшему совершенствованию деятельности университета в области преподавания иностранных языков, повышению качества образования и расширению совместных проектов с зарубежными партнёрами.
В ходе встречи профессор Института германистики Prof. Dr. Silvia Reuvekamp высоко оценила созданные в УрГУ условия для реализации образовательных программ и эффективное развитие практического сотрудничества, выразив ректору университета свою благодарность.