UrDU va Turkiyaning Aksaray universiteti o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi
Xabar berganimizdek, Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova ayni kunlarda Turkiya Respublikasida xizmat safarida bo’lib turibdi. Bugun rektor Turkiyaning Aksaray universitetida bo’lib, u yerda rektor Alpay Arıbash hamda prorektor Ershan Severlar bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi orqali o‘zaro tajriba almashish, malaka oshirish, qisqa muddatli va semestrlik o‘quv dasturlarini amalga oshirish, qo‘shma ilmiy loyihalar, xalqaro grantlar va ilmiy maqolalarda hamkorlik qilish, ilmiy konferensiyalarni birgalikda tashkil etish bo’yicha muzokaralar olib borildi.
Muzokaralar yakunida Urganch davlat universiteti va Aksaray universiteti o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi.

As previously reported, Feruza Madrahimova, Rector of Urgench State University, is currently on a working visit to the Republic of Türkiye. Today, the Rector visited Aksaray University, where she met with Rector Alpay Arıbash and Vice-Rector Ershan Sever.
During the meeting, the parties discussed faculty and student exchange programs, mutual exchange of experience, professional development, and the implementation of short-term and semester-long educational programs. They also held discussions on cooperation in joint research projects, international grants, and academic publications, as well as the joint organization of scientific conferences.
Following the negotiations, a cooperation agreement was signed between Urgench State University and Aksaray University.