UrDU va Turkiyaning Aksaray universiteti o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi
Xabar berganimizdek, Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova ayni kunlarda Turkiya Respublikasida xizmat safarida bo’lib turibdi. Bugun rektor Turkiyaning Aksaray universitetida bo’lib, u yerda rektor Alpay Arıbash hamda prorektor Ershan Severlar bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi orqali o‘zaro tajriba almashish, malaka oshirish, qisqa muddatli va semestrlik o‘quv dasturlarini amalga oshirish, qo‘shma ilmiy loyihalar, xalqaro grantlar va ilmiy maqolalarda hamkorlik qilish, ilmiy konferensiyalarni birgalikda tashkil etish bo’yicha muzokaralar olib borildi.
Muzokaralar yakunida Urganch davlat universiteti va Aksaray universiteti o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi.

Между УрГУ и турецким университетом Аксарай подписано соглашение о сотрудничестве
Как сообщалось ранее, ректор Ургенчского государственного университета Феруза Мадрахимова в настоящее время находится с рабочим визитом в Турецкой Республике. Сегодня ректор посетила Университет Аксарай, где встретилась с ректором Алпаем Арыбашем и проректором Эршаном Севером.
В ходе встречи состоялись переговоры по вопросам обмена профессорско-преподавательским составом и студентами, взаимного обмена опытом, повышения квалификации, реализации краткосрочных и семестровых образовательных программ, а также сотрудничества в рамках совместных научных проектов, международных грантов и подготовки научных публикаций. Также обсуждалась возможность совместной организации научных конференций.
По итогам переговоров между Ургенчским государственным университетом и Университетом Аксарай было подписано соглашение о сотрудничестве.