TA’LIM DASTURLARI MONITORINGI NATIJALARI OCHIQ MUXOKAMA UCHUN TAQDIM ETILADI
Kompyuter ilmlari kafedrasiga tegishli TA’LIM YO‘NALISHLARI UCHUN 2025-2026 O‘QUV YILI TANLOV FANLARI RO‘YXATI TASDIQLANDI. Urganch davlat universiteti Fizika-matematika fakulteti Kompyuter ilmlari kafedrasida 2025-yil 25-avgust kuni bo‘lib o‘tgan kafedra yig‘ilishida 2025-2026 o‘quv yili uchun
- Kompyuter ilmlari va dasturlash texnologiyalari (kunduzgi,masoafviy),
- Axborot tizimlari va texnologiyalari (kunduzgi,masofaviy) ,
- Sun’iy intellekt (magistr) ,
- Ma’lumotlar ilmi (Data science) (magistr)
yo'nalishlari bo‘yicha o‘qitiladigan tanlov fanlari ro‘yxati tasdiqlandi. Yig‘ilishda kafedra professor-o‘qituvchilari hamda Xorazm viloyati Bog‘ot tumani maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi mutaxassislari ishtirok etishdi

УТВЕРЖДЁН ПЕРЕЧЕНЬ ЭЛЕКТИВНЫХ ДИСЦИПЛИН ДЛЯ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫХ НАПРАВЛЕНИЙ КАФЕДРЫ КОМПЬЮТЕРНЫХ НАУК НА 2025–2026 УЧЕБНЫЙ ГОД
На кафедре компьютерных наук физико-математического факультета Ургенчского государственного университета на заседании кафедры, состоявшемся 25 августа 2025 года, был утверждён перечень элективных дисциплин, преподаваемых в 2025–2026 учебном году, по следующим образовательным направлениям:
- Компьютерные науки и технологии программирования (очное, дистанционное обучение);
- Информационные системы и технологии (очное, дистанционное обучение);
- Искусственный интеллект (магистратура);
- Наука о данных (Data Science) (магистратура).
В заседании приняли участие профессорско-преподавательский состав кафедры, а также специалисты отдела дошкольного и школьного образования Багатского района Хорезмской области.