Yoshlar bilan ishlash tizimida ustuvor vazifalar muhokama qilindi
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova raisligida ma’naviyat va yoshlar bilan ishlash tizimining bugungi holati va yangi o‘quv yilidagi ustuvor vazifalariga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Yig’ilishda yoshlar bilan ishlash tizimiga mas’ul bo’lgan barcha rahbar va mas’ul xodimlar ishtirok etdilar.
Yig‘ilishda yangi o‘quv yilida talabalarni munosib kutib olish, ularni TTJ joylashtirish jarayonini tashkil etish, 1-bosqich talabalariga tyutorlarni biriktirish, shuningdek, jarayonda tartib-intizom va xavfsizlikni ta’minlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, profilaktika inspektorlari, tyutorlar, psixologlar, yoshlar bilan ishlashga mas’ul xodimlarning oldida turgan vazifalar muhokama qilinib, talabalar bilan individual ishlash, ularning muammolarini o‘z vaqtida aniqlash, zarur ko‘mak ko‘rsatish muhimligi ta’kidlab o’tildi.

Priority tasks in the youth engagement system were discussed
Today, under the chairmanship of Feruza Madrahimova, Rector of Urgench State University, a meeting was held to discuss the current state of the spiritual and educational work and youth engagement system, as well as priority tasks for the new academic year. The meeting was attended by all managers and staff responsible for working with young people.
The meeting paid particular attention to welcoming students appropriately in the new academic year, organizing their placement in student dormitories, assigning tutors to first-year students, and ensuring discipline, order, and safety throughout these processes.
The tasks facing prevention inspectors, tutors, psychologists, and staff responsible for youth affairs were also discussed. The importance of working with students individually, identifying their problems in a timely manner, and providing the necessary support was emphasized.