Yoshlar bilan ishlash tizimida ustuvor vazifalar muhokama qilindi
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova raisligida ma’naviyat va yoshlar bilan ishlash tizimining bugungi holati va yangi o‘quv yilidagi ustuvor vazifalariga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Yig’ilishda yoshlar bilan ishlash tizimiga mas’ul bo’lgan barcha rahbar va mas’ul xodimlar ishtirok etdilar.
Yig‘ilishda yangi o‘quv yilida talabalarni munosib kutib olish, ularni TTJ joylashtirish jarayonini tashkil etish, 1-bosqich talabalariga tyutorlarni biriktirish, shuningdek, jarayonda tartib-intizom va xavfsizlikni ta’minlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, profilaktika inspektorlari, tyutorlar, psixologlar, yoshlar bilan ishlashga mas’ul xodimlarning oldida turgan vazifalar muhokama qilinib, talabalar bilan individual ishlash, ularning muammolarini o‘z vaqtida aniqlash, zarur ko‘mak ko‘rsatish muhimligi ta’kidlab o’tildi.

Обсуждены приоритетные задачи в системе работы с молодёжью
Сегодня под председательством ректора Ургенчского государственного университета Ферузы Мадрахимовой состоялось собрание, посвящённое текущему состоянию системы духовно-просветительской работы и работы с молодёжью, а также приоритетным задачам на новый учебный год. В собрании приняли участие все руководители и ответственные сотрудники, отвечающие за работу с молодёжью.
В ходе собрания особое внимание было уделено вопросам достойной встречи студентов в новом учебном году, организации процесса их размещения в общежитиях (ТТЖ), закрепления тьюторов за студентами 1-го курса, а также обеспечения порядка, дисциплины и безопасности в ходе данных процессов.
Кроме того, были обсуждены задачи, стоящие перед инспекторами по профилактике, тьюторами, психологами и сотрудниками, ответственными за работу с молодёжью. Было подчеркнуто, что важно вести индивидуальную работу со студентами, своевременно выявлять их проблемы и оказывать необходимую помощь.