Xalqaro Matematika konferensiyasi o‘z ishini yakunladi
Urganch davlat universitetida 24–28-avgust kunlari davomida bo‘lib o‘tgan “Diofant yaqinlashtirishlari va tutash masalalar” mavzusidagi xalqaro ilmiy konferensiyaning yopilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda universitet rektori Feruza Madrahimova ishtirok etib, konferensiya qatnashchilariga minnatdorchilik bildirdi. Rektor xalqaro ilmiy konferensiyaning yuqori saviyada o‘tkazilgani, unda dunyoning turli mamlakatlaridan yetakchi olim va mutaxassislar ishtirok etgani muhim ahamiyat kasb etishini aytib, kelgusida yangi ilmiy loyihalarni amalga oshirishda o’zaro hamkorlikni yanada kengaytirish masalalariga to’xtalib o’tdi.
Yopilish marosimida konferensiyada faol ishtirok etgan olim va mutaxassislarga sertifikatlar topshirildi.
Ma'lumot o'rnida, mazkur nufuzli xalqaro ilmiy konferensiyada dunyoning 13 ta davlatidan 27 ta universitet va ilmiy-tadqiqot muassasasi vakillari, jumladan, 37 nafar xorijiy olim va mutaxassis ishtirok etdi.

Международная математическая конференция завершила свою работу
В Ургенчском государственном университете состоялась церемония закрытия международной научной конференции на тему «Диофантовы приближения и смежные задачи», проходившей с 24 по 28 августа.
В мероприятии приняла участие ректор университета Феруза Мадрахимова, которая выразила благодарность участникам конференции. Ректор отметила важное значение проведения международной научной конференции на высоком уровне и участия в ней ведущих ученых и специалистов из разных стран мира, а также остановилась на вопросах дальнейшего расширения взаимного сотрудничества в реализации новых научных проектов в будущем.
На церемонии закрытия ученым и специалистам, активно участвовавшим в конференции, были вручены сертификаты.
Для справки, в данной престижной международной научной конференции приняли участие представители 27 университетов и научно-исследовательских учреждений из 13 стран мира, в том числе 37 зарубежных ученых и специалистов.