Close

Bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari  va magistratura mutaxassisliklari bo‘yicha

2022-2023 o‘quv yili uchun abiturientlardan hujjatlar qabul qiluvchi

TEXNIK KOTIBLAR ROYHATI

Texnik kotiblar F.I.SH.

Hujjatini qabul qiladigan ta’lim yo‘nalishlari

Texnik kotiblar lavozimi

Telefon nomeri

1. Texnika fakulteti bo‘yicha

1.

Abdikarimov Xidoyat Egamberganovich

60710600-Elektr energetikasi (tarmoqlar va yo‘nalishlar  bo‘yicha)

Fakultetlararo umumtexnika fanlari kafedrasi o‘qituvchisi

97 299 84 93

2.

O‘rinov Bog‘ibek G‘ayrat o‘g‘li

60710700-Elektr texnikasi, elektr mexanikasi va elektr texnologiyalari (tarmoqlar bo‘yicha)

Fakultetlararo umumtexnika fanlari kafedrasi o‘qituvchisi

33 486 16 16

3.

Qadirov Islom Rayimbergan o‘g‘li

60712400-Avtomobilsozlik va traktorsozlik

Transport tizimlari kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

91 999 14 15

4.

Mirzaev Otabek Taxir o‘g‘li

60712500-Transport vositalari muhandisligi (turlari bo‘yicha)

Transport tizimlari kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

90 432 32 05

5.

Madirimov Xushnudbek Alimbaevich

60730100-Arxitektura (turlari bo‘yicha)

Arxitektura kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

93 755 19 09

6.

Karieva Nazokat Jumanazarovna

60730100-Arxitektura (turlari bo‘yicha)

Arxitektura kafedrasi o‘qituvchisi

97 527 77 45

7.

Raximova La’lixon Ollabergan qizi

60212200-Madaniy meros ob’ektlarini asrash

Arxitektura kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

97 750 65 94

8.

Nafasov Ravshanbek Shernafasovich

60730200-Shahar qurilishi hamda kommunal infratuzilmani tashkil etish va boshqarish

Qurilish kafedrasi katta o‘qituvchisi

91 435 19 64

9.

Atamuratov Odilbek Egamberganovich

60730300-Qurilish muhandisligi: bino va inshootlar qurilishi

Qurilish kafedrasi katta o‘qituvchisi

99 550 09 57

10.

Axmedjanov Sirojiddin Shokir o‘g‘li

60730300-Qurilish muhandisligi: qurilish materiallari, buyumlari va konstruksiyalarini ishlab chiqarish

Qurilish kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

91 993 11 16

2. Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakulteti bo‘yicha

1.

Saparbayev Zokir Yusufboyevich 

60810900-Agronomiya (sabzavotchilik va polizchilik)

60530700-Tuproqshunoslik

60811000-O‘simliklarni himoya qilish (ekin turlari bo‘yicha)

Tuproqshunoslik va agranomiya kafedrasi o‘qituvchisi

99 967 12 86

2.

O‘rinboyeva Dilnura Davronbek qizi

60812100-Dorivor o‘simliklarni yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi

60811900-Sabzavotchilik, polizchilik va kartoshkachilik

60710200-Biotexnologiya (tarmoqlar bo‘yicha)

Biotexnologiya kafedrasi o‘qituvchi-stajori

99 084 24 32

3.

Yaxshimuratov Nurbek Ulug`bekovich

60811300-Qishloq xo‘jalik mahsulotlarini saqlash va dastlabki ishlash texnologiyasi (mahsulotlar turlari bo‘yicha)

60811800-Mevachilik va uzumchilik

60812000-Issiqxona xo‘jaligini tashkil etish va yuritish

Qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash texnologiyasi kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

99 189 69 19

3. Jismoniy madaniyat fakulteti bo‘yicha

1.

Salaev Toxir Komiljonovich

60112200-Jismoniy madaniyat

Jismoniy madaniyat nazariyasi va metodikasi kafedrasi o‘qituvchisi

91 571 27 77

2.

Madaminov Azimbek Egamberganovich

60112200-Jismoniy madaniyat (sirtqi)

Jismoniy madaniyat nazariyasi va metodikasi kafedrasi katta o‘qituvchisi

+99 894 317 00 74

3.

Ro‘zmetov Raman Narimanovich

61010300-Sport faoliyati (xotin-qizlar sporti yo‘nalishi bo‘yicha)

Sport faoliyati kafedrasi o‘qituvchisi

97 513 87 88

4.

Kenjaev Jurat Shuhratovich

61010300-Sport faoliyati (kurash)

Sport faoliyati kafedrasi o‘qituvchisi

91 997 40 00

5.

Bekchonov Ma’mur Toxir o’g’li

61010300-Sport faoliyati (faoliyat turlari bo‘yicha)

Sport faoliyati kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

99 122 75 02

4. Pedagogika fakulteti bo‘yicha

1.

Atadjanova Dinora Ulug‘bekovna

60110500-Boshlang‘ich ta’lim (ikkinchi mutahassislik)

Boshlang‘ich ta’lim metodikasi kafedrasi  o‘qituvchi

93 922 10 99

2.

Xudayberganov G‘ayrat Quranboevich

60110500-Boshlang‘ich ta’lim (kunduzgi)

Boshlang‘ich ta’lim metodikasi kafedrasi katta o‘qituvchisi

97 211 33 74

3.

Xajieva Dilfuza Adamboevna

60110500-Boshlang‘ich ta’lim (sirtqi)

Boshlang‘ich ta’lim metodikasi kafedrasi o‘qituvchi-stajor

91 279 01 83

4.

Matqulieva Marg‘uba Farxodovna

60110200-Maktabgacha ta’lim (sirtqi)

Maktabgacha ta’lim metodikasi kafedrasi dotsenti

97 510 03 81

5.

Ahmedov Temurjon Yusubbayevich

60110200-Maktabgacha ta’lim (kunduzgi)

Maktabgacha ta’lim metodikasi kafedrasi o‘qituvchi

91 436 50 97

6.

Abdusharipova Malohat Xudaynazar qizi

60110200-Maktabgacha ta’lim (ikkinchi mutahassislik)

Maktabgacha ta’lim metodikasi kafedrasi o‘qituvchi-stajori

97 360 29 34

7.

Kalandarova Mavluda Amanbayevna

60310900-Psixologiya (faoliyat turlari bo‘yicha) (sirtqi)

Pedagogika va psixologiya kafedrasi katta o‘qituvchi

99 554 80 50

8.

Matchanova DilbarYusupboyevna

60310900-Psixologiya (faoliyat turlari bo‘yicha) (kunduzgi)

Pedagogika va psixologiya kafedrasi o‘qituvchi

93 868 08 88

9.

Yaqubova Shaxnoza Erkinboyevna

60310900-Psixologiya (faoliyat turlari bo‘yicha) (ikkinchi mutahassislik)

Pedagogika va psixologiya kafedrasi o‘qituvchisi

91 432 25 15

10

Karimova Nilufar Boltabayevna

60110100-Pedagogika (kunduzgi)

Pedagogika va psixologiya kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

99 419 69 42

5. San’atshunoslik fakulteti bo‘yicha

1.

Ro‘zmetova Zulfiya Xaitboevna

60112300-Texnologik ta’lim (kunduzgi)

Texnologik ta’lim kafedrasi  katta o‘qituvchisi

97 602 82 02

2.

Qalandarova O‘rinposhsha Yuldoshevna

60112300-Texnologik ta’lim (sirtqi)

Texnologik ta’lim kafedrasi  o‘qituvchisi

91 436 91 99

3.

Karimov Xamid Otaxonovich

60111200-Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi (kunduzgi)

Tasviriy san’at va muxandislik grafikasi kafedrasi katta o‘qituvchisi

97 858 21 71

4.

Ataeva Nargiza Rustamovna

60111200-Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi (sirtqi)

Tasviriy san’at va muxandislik grafikasi kafedrasi o‘qituvchisi

9759 07 43

5.

Matyoqubova Umida G‘ayiboyevna

60111300-Musiqa ta’limi (kunduzgi, sirtqi)

Musiqa ta’limi kafedrasi o‘qituvchisi

97 608 83 55

6. Tabiiy fanlar fakulteti bo‘yicha

1.

Narbayev Zohid O‘ktamovich

60510100-Biologiya (turlari bo‘yicha) (kunduzgi)

60510100-Biologiya (turlari bo‘yicha) (sirtqi)

Biologiya kafedrasi o‘qituvchisi

99 707 41 43

2.

Pirova Mehribon Kurbondurdiyevna

60710400-Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha)

Ekologiya va hayot faoliyati xavfsizligi kafedrasi o‘qituvchisi

99 502 34 46

3.

Qaharova Sojida Isomiddinovna

60530100-Kimyo (turlari bo‘yicha)

Kimyo kafedrasi o‘qituvchi-stajori

93 922 54 55

4.

Tajiyev Qudrat Qodirberganovich

60530400-Geografiya (kunduzgi)

60530400-Geografiya (sirtqi)

Geodeziya, kartografiya, geografiya kafedrasi katta o‘qituvchisi

94 230 78 02

5.

Amanov Allabergan Qutlimuratovich

60722500-Geodeziya, kartografiya va kadastr (funksiyalari bo‘yicha) (kunduzgi)

60722500-Geodeziya, kartografiya va kadastr (funksiyalari bo‘yicha) (sirtqi)

Geodeziya, kartografiya, geografiya kafedrasi o‘qituvchisi

93 922 03 33

94 230 00 41

7. Tarix fakulteti bo‘yicha

1.

Abdullaeva Nazokat Baxtiyarovna

60220300-Tarix (mamlakatlar va yo‘nalishlar bo‘yicha)

Tarix kafedrasi o‘qituvchisi

91 426 14 64

2.

Kutlimuratov Sardorbek Rustamovich

60112100-Milliy g‘oya, ma’naviyat asoslari va huquq ta’limi

Milliy g‘oya ma’naviyat asoslari va huquq ta’limi kafedrasi o‘qituvchisi

97 709 19 42

3.

Avazov Ozod Rajabboevich

60220300-Tarix (mamlakatlar va yo‘nalishlar bo‘yicha) (sirtqi)

O‘zbekistonda demokratik jamiyat qurish nazariyasi kafedrasi o‘qituvchisi

93 285 78 72

8. Turizm va iqtisodiyot fakulteti bo‘yicha

1.

Xolmuratov Fozil Sariboyevich

60310100-Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha)

Iqtisodiyot kafedrasi katta o‘qituvchisi

93 753 66 33

2.

Ibragimov Jahongir Baxodirovich

60310100-Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha)

60310500-Raqamli iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha)

Iqtisodiyot kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

99 481 50 51

3.

Avezov Mirzabek Komiljanovich

60410100-Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar bo‘yicha)

Buxgalteriya hisobi va audit kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

97 211 91 55

4.

Yaqubov San`at Shonazarovich

60411200-Menejment: turizm biznesini boshqarish

60411200-Menejment: madaniy merosni boshqarish

Menejment va marketing kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

97 515 81 51

5.

Durumov Temur G`libovich

60412500-Marketing (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha)

Menejment va marketing kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

97 511 77 65

6.

Baxtiyorov Shaxzod Sherzod o‘g‘li

61010100-Mehmonxona xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish

61010400-Turizm (faoliyat yo‘nalishlari bo‘yicha)

Turizm va mexmonxona xo‘jaligini boshqarish kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

91 999 01 00

9. Fizika – matematika fakulteti bo‘yicha

1.

Obidjonov Islombek Nuriddinxo‘ja o‘g‘li

60540300-Matematik injiniring (ishlab chiqarish sohalari bo‘yicha)

60531000-Mexanika va matematik modellashtirish

Matematik injiniring kafedrasi o‘qituvchisi

99 575 69 29

2.

Jumaboyev Bexzod Quronboy o‘g‘li

60530900-Fizika

Fizika kafedrasi o‘qituvchisi

97 728 23 93

3.

Yaqubov Hamdam Ergash o‘g‘li

60540200-Amaliy matematika

Amaliy matematika  va matematik fizika kafedrasi o‘qituvchi-stajori

99 566 03 47

4.

Babajanov Umar Usmonovich

60610100-Kompyuter ilmlari va dasturlash texnologiyalari (yo‘nalishlar bo‘yicha)

Axborot texnologiyalari kafedrasi o‘qituvchi-stajori

94 230 24 20

5.

Bekmetova Sadoqat Ataboyevna

60540100-Matematika

Matematik tahlil kafedrasi katta o‘qituvchisi

97 211 95 67

10. Filologiya fakulteti bo‘yicha

1.

Boymurotova Xosiyat Atabayevna

60230100-Filologiya va tillarni o‘qitish: o‘zbek tili

60111400-O‘zbek tili va adabiyoti (kunduzgi)

60230700-Amaliy filologiya (kunduzgi)

O‘zbek tilshunosligi kafedrasi o‘qituvchi-stajori

93 743 69 79

2.

Otabayeva Muyiba O‘ktamovna

60230100-Filologiya va tillarni o‘qitish: o‘zbek tili (sirtqi)

60111400-O‘zbek tili va adabiyoti (sirtqi)

60230700-Amaliy filologiya (sirtqi)

O‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi o‘qituvchi-stajori

97 203 49 90

3.

Abdullayeva Dilfuza Boboxonovna

60230100-Filologiya va tillarni o‘qitish: rus tili (kunduzgi)

60111700-O‘zga tilli guruhlarda rus tili

Rus tili va adabiyoti kafedrasi o‘qituvchisi

97 459 90 08

11. Kimyoviy texnologiyalar fakulteti bo‘yicha

1.

Achilova  Sanobar  Sabirovna

60720100-Oziq-ovqat texnologiyasi (mahsulot turlari bo‘yicha)

Oziq-ovqat texnologiyasi kafedrasi katta o‘qituvchi

93 922 09 12

2.

Mamatova Sayyara Shavkatovna

60721200-Yengil sanoat buyumlari konstruksiyasini ishlash va texnologiyasi (ishlab chiqarish turlari bo‘yicha)

Yengil sanoat texnologiyalari va jihozlar  kafedrasi o‘qituvchi stajori

97 090 34 68

3.

Komilov Axmadjon Qalandar o‘g‘li

60721400-Yengil sanoat texnologiyalari va jihozlari (ishlab chiqarish turlari bo‘yicha)

Yengil sanoat texnologiyalari va jihozlar  kafedrasi o‘qituvchi stajori

99 795 88 56

4.

Xudayberganov Erkaboy  Xayitbayevich

60710100-Kimyoviy texnologiya (ishlab chiqarish turlari bo‘yicha))

Kimyoviy-texnologiyalar kafedrasi o‘qituvchi stajori

97 090 36 12

12. Xorijiy filologiya fakulteti bo‘yicha

1.

Matyakubov Zoxid Mo‘minboevich

60111800-Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili

Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi o‘qituvchisi

93 746 81 11

2.

Anvarova Sabohat Shonazar qizi

60230100-Filologiya va tillarni o‘qitish: ingliz tili

Roman-german filologiyasi kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

99 960 27 25

3.

Sabirov Usmon Satiboldievich

60230100-Filologiya va tillarni o‘qitish: nemis tili

60230100-Filologiya va tillarni o‘qitish: fransuz tili

Roman-german filologiyasi kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

91 427 40 20

4.

Sitanov Suxrob Ruzimboy o‘g‘li

60230200-Tarjima nazariyasi va amaliyoti (tillar bo‘yicha)

61010500-Gid hamrohligi va tarjimonlik faoliyati (tillar bo‘yicha)

Tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedrasi o‘qituvchi-stajeri

97 791 71 19

13. Magistratura bo‘limi bo‘yicha

1.

Sapayeva Raxima

Barcha mutaxassisliklarga

Magistratura bo‘limi uslubchisi

93 922 27 34