Rektor: sizning yutug`ingiz - universitetimizning yutug`i
2021-yil 29-may kuni Urganch davlat universiteti  Kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.  Majlis universitet rektori raisligida, kengash a`zolari ishtirokida o`tkazildi.
Kengash o`z ishini an`anaga muvofiq, bir emas bir nechta quvonchli xushxabarlar bilan boshladi. Jumladan:
Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev O`zbekiston Respublikasi talaba yoshlari o`rtasida o`tkazilgan “Universiada-2020” sport musobaqalarida sovrinli o`rinni egallaganliklari uchun universitet Sport klubi, Jismoniy madaniyat fakultetining bir guruh professor-o`qituvchilari hamda sportchi talabalarni Tashakkurnoma bilan taqdirladi.
REKTOR: SIZNING YUTUG`INGIZ - UNIVERSITETIMIZNING YUTUG`I, Urganch davlat universiteti
O`z o`rnida "Universiada-2020" sport musobaqalarida universietning faol ishtiroki uchun Oliy va o`rta maxsus ta’lim vazirining maxsus sovrini UrDU rektori, f-m.f.d. B.Abdullayev hamda “Sport klubi” raisi o`rinbosari, “Sport faoliyati” kafedrasi professori M.Rahimovga topshirildi.
UrDUning 2020/2021-o`quv yilida Prezident va boshqa nomdor stipendiyalar sovrindorlari bo`lgan 10 nafar iqtidorli talabalariga Oliy va o`rta maxsus ta`lim vazirligining Guvohnomasi topshirildi.
► Ushbu talabalar bilan tanishing
2021-yil 18-aprel kuni Sank-Peterburg Milliy Informatsion texnologiyalar, Mexanika va Optika tadqiqotlari (ITMO) tomonidan o‘tkazilgan Shimoliy mamlakatlar universitetlari o‘rtasidagi matematika fanidan onlayn olimpiada faol qatnashgan Fizika-matematika fakultetidan 5 nafar talabalarga II-darajali, III-darajali Diplomlar topshirildi. Ular:
Fayzullayev Bekzod  Amaliy matematika va informatika yo‘nalishi 171- guruh talabasi - II-darajali diplom
Karimov Xikmatjon  Matematika yo‘nalishi 192-guruh talabasi  - II-darajali diplom
Rajabov Rajabboy  Matematika yo‘nalishi 181-guruh talabasi - II-darajali diplom
Ismoilov Islombek  Matematika yo‘nalishi 193-gurux talabasi - III-darajali diplom
Yuldoshev Bekzod  Matematika yo‘nalishi 181-guruh talabasi - III-darajali diplom bilan taqdirlandi.
Qozog‘istonning Nur-sulton shahrida MDH davlatlari o‘rtasida o‘tkazilgan “Yilning eng yosh olimi – 2021” tanlovining “Eng yaxshi yosh olim-2021” Xalqaro loyihasida  Xorijiy filologiya  fakulteti Fransuz tili yo‘nalishi  talabasi Farhodova Maftuna    faol qatnashib,  I-darajali diplom va ko‘krak nishoni sohibi bo‘lganligi munosabati bilan universitet rektorining Tashakkurnomasi bilan taqdirlandi.
O`z navbatida bilimli, shijoatli talablarimizning quvonchiga sherik bo`lish maqsadida taqdirlash marosimga ularning ota-onalari ham tashrif buyurdilar. Tadbirda so`zga chiqib, farzandlarining ushbu yutuqlaridan faxr tuyg`usida ekanliklarini, o`z tilak-istaklarni bildirib, universitet rahbariyati hamda  professor-o`qituvchilariga o`z minnatdorchiligini izhor etdilar.
Tadbir davomida Tabiiy fanlar fakulteti o`qituvchilari  Rustambek Quryozov,  Sabohat Sodiqova, Himoyat Ismoilovalar dotsentlik diplomlari bilan taqdirlandilar.
Shuningdek, Urganch davlat universiteti Ilmiy kengashi kotibi, geografiya fanlari nomzodi, dotsent  I.Atajanovning 60 yoshga to`lishi munosabati bilan universitet rektori jamoa nomidan esdalik sovg`alar bilan taqdirlab, jonkuyar va o`z kasbining bilimdoni bo`lgan I.Atajonovga bundan keyingi faoliyatida ham yuksak muvaffaqiyatlar tiladi.

Ректор: ваше достижение – достижение нашего университета
29 мая 2021 года состоялось очередное заседание Совета Ургенчского государственного университета. Заседание прошло под председательством ректора вуза, на нем присутствовали члены совета.
Совет по традиции начал свою работу с хороших новостей. В том числе: Ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев наградил благодарственными письмами Спортивный клуб университета, группу профессоров и преподавателей факультета физической культуры, а также студентов-спортсменов за призовые места на Универсиаде-2020, которая прошла среди студентов Республики Узбекистан.
REKTOR: SIZNING YUTUG`INGIZ - UNIVERSITETIMIZNING YUTUG`I, Urganch davlat universiteti
В свою очередь, специальная награда от имени Министерства высшего и среднего специального образования вручена ректору УрГУ, д.ф.-м.н. Б.Абдуллаеву и заместителю председателя «Спортивного клуба», профессору кафедры «Спортивной деятельности» М.Рагимову за активное участие университета в спортивных соревнованиях «Универсиада-2020».
В 2020/2021 учебном году 10 талантливых студентов УрГУ, которые обладают президентскими и другими престижными стипендиями были награждены грамотами Министерства высшего и среднего специального образования.
► Познакомьтесь с этими студентами
18 апреля 2021 года 5 студентам физико-математического факультета, принявшим активное участие в онлайн-олимпиаде по математике среди вузов стран Севера, проводимой Санкт-Петербургским национальным научно-исследовательским институтом информационных технологий, механики и оптики (г. ИТМО) вручены дипломы 2 и 3 степени. Это:
Айзуллаев Бекзод, студент 171 группы направления Прикладная математика и информатика, награжден дипломом II степени;
Каримов Хикматжон, студент 192 группы направления Математика, награжден дипломом II степени;
Раджабов Раджаббой, студент 181 группы направления Математика, награжден дипломом II степени;
Исмоилов Исломбек, студент 193 группы направления Математика, награжден дипломом III степени;
Юлдашев Бекзод, студент 181 группы направления Математика, награжден дипломом III степени.
Фарходова Мафтуна, студентка отделения французского языка факультета иностранной филологии, приняла активное участие в международном проекте «Лучший молодой ученый 2021 года» конкурса «Самый молодой ученый года-2021», который проходил в Казахстане городе Нур-Султан, получила диплом 1 степени и награждена благодарственным письмом от имени ректора вуза.
На церемонии награждения присутствовали и родители студентов, чтобы разделить радость победы со своими детьми. Выступая на мероприятии, родители выразили благодарность за достижения своих детей руководству вуза и преподавателям.
В мероприятии аттестатами о получении звания доцента были награждены преподаватели факультета естественных наук Рустамбек Курёзов, Сабохат Содикова, Химят Исмаилова.
Также по случаю 60-летия со дня рождения секретаря Ученого совета Ургенчского государственного университета, кандидата географических наук, доцента И. Атаджанова ректор университета от имени коллектива вручил памятные подарки, также пожелал успехов в дальнейшей деятельности.