Xabaringiz bor, 20-iyundan   2021/2022-oʼquv yili uchun bakalavriat taʼlim yoʼnalishlariga abituriyentlarni onlayn roʼyxatga olish ishlari boshlandi.
Bunda,
— abituriyent telefon raqami avtorizatsiyadan o‘tkaziladi;
— pasport ma’lumotlari, doimiy yashash manzili va tugatgan ta’lim muassasasi bo‘yicha ma’lumotlar kiritiladi;
— imtiyozlari mavjud bo‘lsa hamda chet tilidan milliy yoki xalqaro sertifikatga ega bo‘lsa, sertifikat ma’lumotlari kiritiladi.
Abituriyentlarni ro‘yxatga olish Davlat test markazining my.dtm.uz sayti va Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali (my.gov.uz) orqali onlayn amalga oshiriladi.
2021-yilning 20-iyunidan e`tiboran,  Urganch davlat universitetida  Call-markaz faoliyati yo`lga qo`yildi.   Call-markazga  berkitilgan mutaxassislar turli tushunmovchiliklar yuzasidan qilinayotgan qo`ng`iroqlarga javob berib,  abituriyentlar og`irini yengil qilmoqda.

- The applicant's phone number is authorized;
- passport information, address of permanent residence, and information about the graduated institution are included;
- Certificate information is included if you have privileges and have a national or international certificate in a foreign language.
Registration of applicants is carried out online through the website of the State Testing Center my.dtm.uz and the single portal of interactive state services (my.gov.uz).
On June 20, 2021, the Call-center was established at Urgench State University. Call-center specialists respond to calls made on various misunderstandings, making the entrants more comfortable.