Xabaringiz bor, 20-iyundan   2021/2022-oʼquv yili uchun bakalavriat taʼlim yoʼnalishlariga abituriyentlarni onlayn roʼyxatga olish ishlari boshlandi.
Bunda,
— abituriyent telefon raqami avtorizatsiyadan o‘tkaziladi;
— pasport ma’lumotlari, doimiy yashash manzili va tugatgan ta’lim muassasasi bo‘yicha ma’lumotlar kiritiladi;
— imtiyozlari mavjud bo‘lsa hamda chet tilidan milliy yoki xalqaro sertifikatga ega bo‘lsa, sertifikat ma’lumotlari kiritiladi.
Abituriyentlarni ro‘yxatga olish Davlat test markazining my.dtm.uz sayti va Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali (my.gov.uz) orqali onlayn amalga oshiriladi.
2021-yilning 20-iyunidan e`tiboran,  Urganch davlat universitetida  Call-markaz faoliyati yo`lga qo`yildi.   Call-markazga  berkitilgan mutaxassislar turli tushunmovchiliklar yuzasidan qilinayotgan qo`ng`iroqlarga javob berib,  abituriyentlar og`irini yengil qilmoqda.

Как известно, с 20 июня началась онлайн-регистрация абитуриентов, поступающих в вузы на бакалавриат в 2021/2022 году.
При регистрации:
- Авторизуется телефон заявителя;
- вносятся паспортные данные, адрес постоянного места жительства и сведения об окончании учебного заведения;
- вносятся данные о международных или национальных сертификатах (если имеются). Регистрация поступающих в вузы осуществляется в режиме онлайн через сайт Государственного центра тестирования my.dtm.uz и Единый интерактивный портал государственных услуг (my.gov.uz).
20 июня 2021 года в Ургенчском государственном университете открылся Call-центр. Специалисты Call-центра отвечают на возникшие вопросы абитуриентов и помогают пройти регистрацию.