Talabalar o`rtasida qizlar bellashuvi bo`lib o`tdi
2021 yil 16 mart kuni universitet Madaniyat saroyida o’tkazilgan Navro’z bayramiga bag’ishlab o’tkazilgan “Mening Navro’zim” nomli qizlar bellashuvida hakamlar hay’ati raisi sifatida ishtirok qildim. Hakamlar hay’ati tarkibida k.o’q.G.Aliyeva, k.o’q.D.Matyakubova, o’q.Z.Abdikarimova va kutubxona xodimasi D.Masharipovalar ishtirok qildilar.
Bellashuvda birinchi bosqichda o’qiyotgan jami 9 nafar talaba-qizlar qatnashdilar. Mazkur bellashuvlar qiz-talabalar 3 ta shart, ya’ni o’zini tanishtirish, bayram bo’yicha savollarga javob berish va erkin mavzu bo’yicha bellashdilar. Guruhim talabasi B.Komilova barcha har bir shartlardan 5 ballni qo’lga kiritib, jami 75 ball bilan “Eng faol talaba” nominatsiyasi bo’yicha g’oliblikni qo’lga kiritdi. Boshqa ishtirok qilgan qiz-talabalar ham boshqa shartlar bo’yicha g’olib bo’lishib, faxriy yorliklar bilan taqdirlandilar.

On March 16, 2021, I participated as the chairman of the jury in the girls' competition "My Navruz" dedicated to the Navruz holiday, which was held in the Palace of Culture of the University. The jury consisted of G.Alieva, D.Matyakubova, Z.Abdikarimova and D.Masharipova.
A total of 9 first-year students took part in the competition. In these competitions, female students competed on 3 conditions: self-introduction, answering questions about the holiday and a free topic. B.Kamilova, a student of my group, scored 5 points in each of the conditions and won the nomination "The most active student" with a total of 75 points. Other participating female students also won under other conditions and were awarded certificates of honor.Talabalar o`rtasida qizlar bellashuvi bo`lib o`tdi