Talabalar o`rtasida qizlar bellashuvi bo`lib o`tdi
2021 yil 16 mart kuni universitet Madaniyat saroyida o’tkazilgan Navro’z bayramiga bag’ishlab o’tkazilgan “Mening Navro’zim” nomli qizlar bellashuvida hakamlar hay’ati raisi sifatida ishtirok qildim. Hakamlar hay’ati tarkibida k.o’q.G.Aliyeva, k.o’q.D.Matyakubova, o’q.Z.Abdikarimova va kutubxona xodimasi D.Masharipovalar ishtirok qildilar.
Bellashuvda birinchi bosqichda o’qiyotgan jami 9 nafar talaba-qizlar qatnashdilar. Mazkur bellashuvlar qiz-talabalar 3 ta shart, ya’ni o’zini tanishtirish, bayram bo’yicha savollarga javob berish va erkin mavzu bo’yicha bellashdilar. Guruhim talabasi B.Komilova barcha har bir shartlardan 5 ballni qo’lga kiritib, jami 75 ball bilan “Eng faol talaba” nominatsiyasi bo’yicha g’oliblikni qo’lga kiritdi. Boshqa ishtirok qilgan qiz-talabalar ham boshqa shartlar bo’yicha g’olib bo’lishib, faxriy yorliklar bilan taqdirlandilar.

Был конкурс среди студентов
16 марта 2021 года я участвовала в качестве председателя жюри в конкурсе девушек «Мой Навруз», посвященном празднику Навруз, который проходил во Дворце культуры университета. В состав жюри вошли Г.Алиева, Д.Матьякубова, З.Абдикаримова и Д.Машарипова.
Всего в конкурсе приняли участие 9 первокурсников. В этих соревнованиях студентки соревновались по 3 условиям: самопредставление, ответы на вопросы о празднике и бесплатная тема. Студентка моей группы Б.Камилова набрала по 5 баллов в каждом из условий и выиграла номинацию «Самый активный студент» с суммой 75 баллов. Другие участвующие студентки также выиграли при других условиях и были награждены почетными грамотами.