2021-yil 24-aprel kuni Urganch davlat universitetida 28-aprel - “Butunjahon mehnatni muhofaza qilish kuni”ga bag‘ishlab, “Xavfsizlik, salomatlik va kelajakdagi mehnat” shiori ostida davra suhbati o‘tkazildi.
Unda UrDU Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Q.Xamrayev, Mehnat mudofaasi va mehnat muhofazasi bo‘limi xodimlari, “Ekologiya va hayot faoliyati” kafedrasi professor-o‘qituvchilari hamda fakultet va bo‘limlardan 13 nafar mehnat muhofazasi bo‘yicha vakillar ishtirok qildilar.
Tadbirni UrDU kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Q.Xamrayev ochib berdi hamda mehnatni muhofaza qilish va xavfsizlik ishlari bo‘yicha Urganch davlat universiteti ma’muriyati bilan universitet Kasaba uyushmasi qo‘mitasi o‘rtasida tuzilgan kelishuvni tanishtirib o‘tdi.
Tadbirda Mehnat mudofaasi va mehnat muhofazasi bo‘limi muhandisi F.Ro‘zimov so`zga chiqib, Mehnat mudofaasi va mehnat muhofazasi bo‘limi faoliyati haqida gapirib o‘tdi.
Shuningdek, “Ekologiya va hayot faoliyati” kafedrasi professor-o‘qituvchilari mehnat muhofazasining huquqiy-tashkiliy asoslari haqida ma’ruza qildilar. Tadbir so‘nggida ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan ma’ruzachilarga murojaat qildilar.

April 28 - A roundtable discussion dedicated to "World Day for Safety and Health at Work."
On April 24, 2021, Urgench State University hosted a roundtable discussion on April 28 - "World Day for Safety and Health at Work" under the motto "Safety, health, and future work."
It was attended by the Chairman of the Trade Union Committee of UrSU K.Khamrayev, employees of the Department of Labor Protection and Safety, professors and teachers of "Ecology and Life Safety" and 13 representatives of faculties and departments on Labor Protection.
The event was opened by the Chairman of the Trade Union Committee of UrSU K.Khamrayev, who presented the agreement between the administration of Urgench State University and the Trade Union Committee of the University on Labor Protection and Safety.
F. Ruzimov, an engineer of the Department of Labor Protection and Safety, spoke at the event about the activities of the Department of Labor Protection and Safety.
In addition, professors of the Department of "Ecology and Life Safety" made a presentation on the legal and organizational framework of labor protection. At the end of the event, participants addressed their questions to the speakers.