O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yildagi 22-maydagi  304-sonli  hamda 2020-yil  6-noyabrdagi  696-sonli  qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta`minlash maqsadida joriy yilning 23-sentabr kuni Innovatsion rivojlanish vazirligining hududlarni innovatsion rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i Yusupov Qudratjon Muxammadqodirovich Urganch davlat universiteti tayanch doktorantlari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda shuningdek, UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Zafar Shavkatovich Ibragimov, Innovatsion rivojlanish vazirligi Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi xodimi San’atbek Raxmonov, Ilmiy ishlar, innovatsiyalar va ilmiy pedagogik kadrlar tayyorlash bo‘limi boshlig‘i Yulduz Djumaniyazovalar ham ishtirok etdilar.
Mazkur uchrashuvda tayanch doktorantlarning ilmiy ishlari monitoringi  natijalari o`rganildi. Qolaversa, ilmiy izlanuvchilarning ilmiy tadqiqot ishlaridan olingan natijalarni ishlab chiqarishga va hudud muammolarini hal qilishga yo‘naltirish, o‘z muddatida himoya qilish bilan bog‘liq muammolar to‘g‘risida fikr yuritildi.  Bundan tashqari, ilmiy laboratoriyalardan unumli foydalanish va maqola chop qilish, ilmiy loyihalar, grantlar hamda ixtirolar bo‘yicha takliflar o‘rtaga tashlandi.

The effectiveness of the activities of the Post-Higher Education System has been monitored
In order to ensure the implementation of the tasks set out in the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan on May 22, 2017 No 304 and on November 6, 2020, No 696 Yusupov on September 23 this year Yusupov Gudratjon Muhammadqodirovich, head of the Department of Innovative development of the regions of the Ministry of Innovative development met with basic doctoral students of Urgench State University.
The meeting was also attended by Zafar Shavkatovich Ibragimov, Vice-Rector for Research and Innovation of UrSU, Sanatbek Rakhmonov, an employee of the Khorezm Regional Department of the Ministry of Innovation Development, Yulduz Djumaniyazova, Head of the Department of Science, and Training of Scientific and Pedagogical Personnel.
At this meeting, the results of the monitoring of the scientific work of the basic doctoral students were studied. In the meantime, issues related to the problems associated with the orientation of the results of the researcher’s scientific work to the production and solving regional problems, defending on time. In addition, proposals were put forward for the effective use of scientific laboratories and the publication of articles, research projects, grants, and inventions.