2021-yilning 8-oktabr kuni Urganch davlat universitetining Madaniyat saroyida “Senator va yoshlar” mavzusida uchrashuv bo`lib o`tdi.
Uchrashuvni universitet O`quv ishlari bo`yicha prorektor Sardor Xodjaniyozov kirish so’zi bilan ochdi va tadbirning maqsad - vazifalari haqida gapirdi.
Uchrashuvda O`zbekiston Respublikasi Senatining Agrar, suv xo`jaligi va ekologiya masalalari bo`yicha qo`mita raisi Bahodir Tajiyev hamda Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati O`zbekiston liberal demokratik partiyasi Xorazm viloyat bo`linmasi rahbari Shuhrat Atajonovlar ishtirok etib, ayni kunlarda respublikamiz miqyosida o`tkazilishi rejalashtirilgan muhim siyosiy jarayon - O`zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi haqida, nomzodlarning saylovoldi dasturlari, partiyalar faoliyati hamda senatorlar olib borayotgan ishlar xususida atroflicha ma`ruza qilib, talabalarni saylov jarayonlarida faollikka chaqirdilar.
Shundan so`ng, talaba-yoshlar senatorga o`zlarini qiziqtirgan savollari bilan yuzlanib, tegishli javoblar oldilar.

On October 8, 2021, a meeting on "Senator and Youth" was held at the Culture Hall of Urgench State University.
The meeting was opened by the Vice-Rector for Academic Affairs Sardor Khodjaniyazov, who spoke about the goals and objectives of the event.
The meeting was attended by the chairman of the Senate Committee on Agriculture, Water Resources and Environment Bahodir Tajiyev and the head of the Khorezm regional branch of the Movement of Entrepreneurs and Businessmen of the Liberal Democratic Party of Uzbekistan Shukhrat Atajonov. They spoke about the planned political process - the election of the President of the Republic of Uzbekistan, the election programs of candidates, the activities of parties and the work of senators, and called on students to be active in the election process.