Urganch davlat universitetida ikkinchi va undan keyingi ta’lim bo‘yicha hujjat topshirgan abituriyentlar bilan suhbat o‘tkazish jarayonlari start oldi
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 24-sentabrdagi  “O‘zbekiston Respublikasining oliy ta'lim muassasalarida ikkinchi va undan keyingi oliy ta'limni olish tartibi to'g'risida”gi qarori hamda mazkur qaror ijrosi bo‘yicha  Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining 2021-yil  28-sentabrdagi 409-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida bugun, 2021-yilning 14-oktabr sanasidan boshlab Urganch davlat universitetiga ikkinchi va undan keyingi ta’limning bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga hujjat topshirgan abituriyentlar bilan suhbat o‘tkazish jarayonlari boshlandi.
Ikkinchi va undan keyingi oliy ta'lim olish uchun hujjat topshirgan abituriyentlarni suhbat asosida talabalikka qabul qilishda ta’lim yo‘nalishlari suhbat komissiyalari raislari va a’zolari ishtirokida amalga oshirilmoqda.
Bugun UrDU rektori, qabul komissiyasi raisi Baxrom Abdullayev hamda O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor, qabul komissiyasi raisi muovini S.Xodjaniyozovlar Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar boʻyicha) hamda  Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar boʻyicha) yo‘nalishlariga hujjat topshirgan abituriyentlar bilan suhbat o‘tkazdilar.
Suhbatlarni belgilangan talablarga mos o‘tkazilishi hamda  shaffoflikni ta’minlash maqsadida barcha tashkiliy choralar ko‘rilgan.
Eslatib o‘tamiz, Urganch davlat universitetiga ikkinchi va undan keyingi ta’lim bo‘yicha hujjat topshirgan abituriyentlar bilan suhbat o‘tkazish jarayonlari joriy yilning 16-oktabriga qadar o‘tkaziladi.
urdu.uz, Urganch davlat universitetida ikkinchi va undan keyingi ta’lim bo‘yicha hujjat topshirgan abituriyentlar bilan suhbat o‘tkazish jarayonlari start oldi

In Urgench State University, the process of conducting an interview with the applicants who submitted documents on the second and subsequent higher education began
In order to ensure the implementation of the order of the Minister of Secondary Special Education No. 409 of September 28, 2021, for the implementation of the resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated September 24, 2021 "On the procedure for obtaining the second and subsequent higher education in higher education institutions of the Republic of Uzbekistan" and the implementation of this resolution today, October 14, 2021, interviews with applicants for the second and subsequent bachelor's programs of Urgench State University have begun.
The admission of applicants for the second and subsequent higher education on the basis of interviews is carried out with the participation of the chairmen and members of the interview commissions.
Today, Rector of UrSU, Chairman of the Admissions Committee Bahrom Abdullayev and Vice-Rector for Academic Affairs, Deputy Chairman of the Admissions Committee S.Khodjaniyazov had an interview with applicants who submitted documents in the fields of Economy (by industry and sector) and accounting and auditing (by industry).
All organizational measures have been taken to ensure that the interviews are conducted in accordance with the established requirements and to ensure transparency.
It should be noted that the process of interviewing applicants for the second and subsequent highere education at Urgench State University will be held until October 16 this year.