Saylov – 2021: Kelajaging uchun ovoz ber!
2021-yilning 15-oktabr sanasida “Saylov – 2021: Kelajaging uchun ovoz ber!” shiori ostida “Targ‘ibot poezdi”  a’zolari ishtirokida UrDU Madaniyat saroyida navbatdagi targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Tadbirni UrDU Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori Sanjar Davletov ochib berib, sanoqli kunlardan so‘ng o‘tkaziladigan Prezidentlik saylovi hamda uning muhim ahamiyati to‘g‘risida gapirdi. Tadbir davomida,   “Targ‘ibot poezdi”  a’zolarining ma’ruzalari tinglandi. Ular o‘z so‘zida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi to‘g‘risidagi qonunchilik hujjatlari tizimi, Prezident saylovining o‘ziga xos xususiyatlari, saylov qonunchiligiga kiritilgan o‘zgartish va qo‘shimchalarning mazmun-mohiyati haqida gapirdilar. Shuningdek,  talabalarning saylovlarda faol ishtirok etishlari, ularning ovozi muhim ahamiyatga ega ekanligi haqida ta’kidlab o‘tishdi.
Shundan so‘ng,   targ‘ibot guruhi a’zolariga universitet rektorining Tashakkurnomasi hamda esdalik sovg‘alari topshirildi.

Election - 2021: Vote for your future!
On October 15, 2021 the next propaganda under the motto “Election-2021: vote for your future!” was held at the Culture Hall of UrSU with the participation of members of the “Propaganda Train”.
The event was opened by Sanjar Davletov, Vice-Rector for Youth Issues, Spiritual and Educational Affairs of UrSU, who spoke about the upcoming presidential election and its importance. During the event, the members of the "Propaganda Train" made presentations. They spoke about the system of legislative acts on the election of the president of the Republic of Uzbekistan, the peculiarities of the presidential election, the content and essence of amendments and additions to the electoral legislation. They also stressed the importance of students ' active participation in elections, their vote.
Afterward, the members of the propaganda group were presented with Appreciation Letters and presents from the rector of the university.