Ekolog bilimlar kuni
12 май – “Экологик билимлар куни” муносабати билан 2021 йил 11 май куни Урганя давлат университети Табиий фанлар факультети “Экология ва ҲФХ” кафедрасида зом дастури орқали онлайн учрашув бўлиб ўтди.
Ушбу тадбирда УрДУ Табиий фанлар факультети “Экология ва ҲФХ” кафедраси профессор-ўқитувчилари, Ўзбекистон Экологик партияси Хоразм вилоят бўлими раис ўринбосари Б.Қаландаров, Хива агротехнологиялари техникуми доценти Ғ.Ёқубов ва талабалар итирок этишди.
Тадбирда бугунги кунда атроф-муҳит муҳофазаси борасида экологик муаммоларнинг ечими албатта экологик билимлар асосида ечилиши ва уни олдини олиш мумкинлиги таъкидланди.

День экологических знаний
12 мая - По случаю «Дня экологических знаний» 11 мая 2021 года состоялась онлайн-встреча на кафедре «Экология и ВЧГ» факультета естественных наук Ургенчского государственного университета.
В мероприятии приняли участие профессора и преподаватели кафедры экологии и ГФХ факультета естественных наук УрГУ, заместитель председателя Хорезмского регионального отделения Экологической партии Узбекистана Б. Каландаров, доцент кафедры агротехнологии Хивы Г. Якубов и студенты.
На мероприятии отмечалось, что сегодня решение экологических проблем в области охраны окружающей среды можно решать и предотвращать на основе экологических знаний.