Ekolog bilimlar kuni
12 май – “Экологик билимлар куни” муносабати билан 2021 йил 11 май куни Урганя давлат университети Табиий фанлар факультети “Экология ва ҲФХ” кафедрасида зом дастури орқали онлайн учрашув бўлиб ўтди.
Ушбу тадбирда УрДУ Табиий фанлар факультети “Экология ва ҲФХ” кафедраси профессор-ўқитувчилари, Ўзбекистон Экологик партияси Хоразм вилоят бўлими раис ўринбосари Б.Қаландаров, Хива агротехнологиялари техникуми доценти Ғ.Ёқубов ва талабалар итирок этишди.
Тадбирда бугунги кунда атроф-муҳит муҳофазаси борасида экологик муаммоларнинг ечими албатта экологик билимлар асосида ечилиши ва уни олдини олиш мумкинлиги таъкидланди.

Environmental Knowledge Day
May 12 - On the occasion of "Environmental Knowledge Day" on May 11, 2021, an online meeting was held at the Department of "Ecology and HFH" of the Faculty of Natural Sciences of Urgench State University.
The event was attended by professors and teachers of the Department of Ecology and HFH of the Faculty of Natural Sciences of UrSU, Deputy Chairman of the Khorezm regional branch of the Ecological Party of Uzbekistan B. Kalandarov, Associate Professor of Khiva Agrotechnology G. Yakubov and students.
It was noted at the event that the solution of environmental problems in the field of environmental protection today, of course, can be solved and prevented on the basis of environmental knowledge.