Tyutorlar uchun doimiy seminar ishining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi
✔️2021-yil 4-dekabr  sanasida UrDU Yoshlar masalalari, ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha prorektor Sanjar Davletov    shanba kungi seminar ishi doirasida   barcha fakultet dekan o'rinbosarlari va  tyutorlari bilan uchrashuv tashkil qildi.
✔️Unda  Yoshlash bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi, psixologlar,  barcha fakultetlarning yoshlar bilan ishlash bo’yicha dekan o'rinbosarlari hamda tyutorlar ishtirok etdi.
✔️Seminar ishida  prorektor Sanjar Davletov  mamlakatimizda ta’lim-tarbiya sohasidagi islohotlar, talaba-yoshlar orasida kitobxonlikni targ'ib qilish,   5 tashabbus doirasida to'garaklar faoliyatini kuchaytirish, talabalar turar joyida hamda ijarada istiqomat qiluvchi talabalarning yashash sharoiti o'rganish, tyutorlarning vazifalari borasida fikr-mulohazalarini bildirdi.
✔️Seminarda talabalarning taʼlimdagi tarbiyasi, ular bilan muloqotga kirishish, ruhiy holatlarini o'rganish, talaba qizlarni odob-axloqlariga alohida ahamiyat berish, ular bilan individual ishlash borasida “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi o'qituvchisi U.Latipova  tomonidan tavsiya va takliflar berildi.
✔️Dekan o'rinbosarlari hamda tyutorlar o'z faoliyatlari davomida uchrayotgan turli xil vaziyatlar yuzasidan savollar bilan murojaat qilib,  zarur koʻnikmalarga ega boʻldilar.

On December 4, 2021, Sanjar Davletov, Vice-Rector for Youth Issues, Spiritual and Educational Affairs of UrSU, organized a meeting with the deputy deans and tutors of all faculties as part of Saturday's seminar.
It was attended by the Department of Youth Issues, Spirituality and Education, psychologists, deputy deans for youth issues of all faculties and tutors.
During the seminar, Vice-Rector Sanjar Davletov spoke about reforms in the field of education in the country, the promotion of reading among students, strengthening the activities of clubs under 5 initiatives, studying the living conditions of students living in dormitories and rent, the role of tutors.
U.Latipova, a teacher of the Department of Pedagogy and Psychology, made recommendations and suggestions on the education of students, communication with them, study of their mental state, paying special attention to the morals of students, individual work with them.
The vice deans and tutors were able to ask questions about the various situations they encountered during their careers and gain the necessary skills.