✔️О‘zbekiston Respublikasining Davlat madhiyasi qabul qilinganligining 29 yilligi munosabati bilan 2021-yil 10-dekabr sanasida Urganch davlat universiteti Tabiiy fanlar fakultetda Xorazm viloyati Veteranlar kengashi bilan hamkorlikda “Xalq va armiya -bir tanu bir jondir!” mavzusida madaniy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
✔️Tadbirni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bо‘yicha prorektor S.Davletov kirish sо‘zi bilan ochib, bugungi qutlug‘ sana munosabati bilan universitet jamoasini samimiy qutladi.
✔️Tadbir mehmonlari, jumladan Xorazm viloyati Veteranlar kengashi raisi O.Jumaniyozov hamda rais o'rinbosari B.Miskinovlar soʻzga chiqib, madhiyamiz davlat suverenitetining ramzi hisoblanishi, unga ehtirom bilan qarash har bir fuqaroning vatanparvarlik burchi ekanligini taʼkidladilar.

A cultural and educational event dedicated to the 29th anniversary of the adoption of the State Anthem of the Republic of Uzbekistan was organized
On the occasion of the 29th anniversary of the adoption of the State Anthem of the Republic of Uzbekistan on December 10, 2021 at the Natural Sciences Faculty of Urgench State University in cooperation with the Khorezm Regional Veterans Council a cultural and educational event was organized on "People and the army are one soul!"
The event was opened by the Vice-Rector for Youth Issues and Spiritual and Educational Affairs S. Davletov, who warmly congratulated the university staff on this anniversary.
The guests of the event, including the chairman of the Khorezm Veterans Council O.Jumaniyazov and the deputy chairman B.Miskinov, noted that our anthem is a symbol of state sovereignty and it is the patriotic duty of every citizen to respect it.