✔️О‘zbekiston Respublikasining Davlat madhiyasi qabul qilinganligining 29 yilligi munosabati bilan 2021-yil 10-dekabr sanasida Urganch davlat universiteti Tabiiy fanlar fakultetda Xorazm viloyati Veteranlar kengashi bilan hamkorlikda “Xalq va armiya -bir tanu bir jondir!” mavzusida madaniy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
✔️Tadbirni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bо‘yicha prorektor S.Davletov kirish sо‘zi bilan ochib, bugungi qutlug‘ sana munosabati bilan universitet jamoasini samimiy qutladi.
✔️Tadbir mehmonlari, jumladan Xorazm viloyati Veteranlar kengashi raisi O.Jumaniyozov hamda rais o'rinbosari B.Miskinovlar soʻzga chiqib, madhiyamiz davlat suverenitetining ramzi hisoblanishi, unga ehtirom bilan qarash har bir fuqaroning vatanparvarlik burchi ekanligini taʼkidladilar.

Организовано культурно-просветительское мероприятие, посвященное 29-летию принятия Государственного гимна Республики Узбекистан
✔️К 29-й годовщине принятия Государственного гимна Республики Узбекистан 10 декабря 2021 года на факультете естественных наук Ургенчского государственного университета совместно с Хорезмским областным советом ветеранов «Народ и армия - единое целое». душа!" Культурно-просветительское мероприятие было организовано на тему
✔️Проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе С.Давлетов открыл мероприятие вступительной речью и искренне поздравил коллектив вуза с юбилеем.
✔️Гости мероприятия, в том числе председатель Совета ветеранов Хорезмской области О.Джуманиязов и заместитель председателя Б.Мискинов, заявили, что наш гимн является символом государственного суверенитета и уважение к нему - патриотический долг каждого гражданина.