UrDUga tashrif buyurgan akademik Azimboy Saʼdullayev yangi oʻquv binosi qurilishi bilan tanishdi
Urganch davlat universitetida 2000 ming oʻringa moʻljallangan 7 qavatli  yangi o‘quv binosi professor-oʻqituvchilar va talabalar uchun qulay shart-sharoit yaratish maqsadida barpo etilmoqda.
Ushbu Smart oʻquv binosi universitet moddiy-texnik bazasini yanada mustahkamlashga xizmat qiladigan xayrli ishlardan biridir.
Joriy yil 14-fevral sanasida akademik Azimboy Saʼdullayev universitetga tashrifi doirasida rektor Baxrom Abdullayev hamrohligida yangi qurilayotgan oʻquv binosining qurilish ishlarini borib koʻrdilar.
Quruvchilar bilan suhbatda boʻlib, obyektda olib borilayotgan ishlar bo‘yicha o‘z takliflarini berdilar. Bunyod etilayotgan bino talabalar uchun keng imkoniyatlarga javob beradigan sharoitga ega bo‘lishi lozimligini taʼkidladilar.
urdu.uz, Urduga tashrif buyurgan akademik Azimboy Saʼdullayev yangi oʻquv binosi qurilishi bilan tanishdi

Academician Azimboy Sadullayev, who visited UrSU, got acquainted with the construction of a new educational building
A new 7-storey educational building for 2,000 students at Urgench State University is being built to create a comfortable environment for faculty and students.
This Smart educational building is one of the good deeds that will further strengthen the material and technical base of the university.
On February 14 of this year, during his visit to the university, academician Azimboy Sadullayev, accompanied by Rector Bakhrom Abdullayev, got acquainted with the construction of a new educational building.
They talked to the builders and gave their suggestions on the work being carried out on the site. They stressed that the building under construction should have a wide range of facilities for students.