“Инглиз тили ва адабиёти” кафедраси ўқитувчилари Рўзметова Н., Юлдашева З. ва Рахманова С. Томонидан Қўшкўпир тумани 5-сонли Ихтисослашган давлат умумтаълим мактабида тадбир ўтказилди
2022-йил, 16-февраль куни Хорижий филология факультети, “Инглиз тили ва адабиѐти” кафедраси ўқитувчилари Рўзметова Нодира, Юлдашева Зайнабжон ва Рахманова Санобар Қўшкўпир тумани “Масит маҳалласи” ѐшлар билан ишлаш тизимини йўлга қўйиш бўйича 5-сонли Ихтисослашган давлат умумтаълим мактабида тадбир ўтказдилар.
Тадбирда № 5-И Д У М директори Ш. Бохбалтаев сўзга чиқиб, маънавий-маърифий ишлар ва ўқув ишлар бўйича қисқача гапириб ўтди. Шунингдек немис тилига ихтисослашган битирувчи синфга, кириш имтиҳонлари даврида юқори балл тўплаб маҳаллий ва халкаро нуфузли Университетларга кириш бўйича тушунтириш ишларини олиб борди.
Шунингдек “Инглиз тили ва адабиѐти” кафедраси ўқитувчилари Рўзметова Нодира, Юлдашева Зайнабжон ва Рахманова Санобар сўзга чиқиб мактаб ўқувчиларининг илм олишга бўлган қизиқиш ва иштиѐқларини ошириш мақсадида зарур кўрсатма ва маслаҳатларни бердилар. Шунингдек халкаро грантлар, онлайн кутубхоналар, ўқувчиларнинг келажакдаги билим ва кўникмаларини ошириш мақсадида зарур бўладиган арзигулик адабиѐтлар ҳақида батафсил гапириб ўтилди. Ўқувчи ѐшлар тадбир давомида ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олдилар.
Тадбир сўнгида № 5-И Д У М маънавий-маърифий ишлар ва ўқув ишлар бўйича директор ўринбосарлари М. Ражабова ва Р.Салаевалар ҳам сўзга чиқиб жамиятда илмли ва маърифатли кишининг ўрни ҳақида гапириб ўқувчи ѐшларнинг илм олишга бўлган иштиѐқларини ошириш мақсадида ўзларининг зарур маслаҳатларини бердилар.

Мероприятие, проведённое преподавателями кафедры Английского языка и литературы Рузметовой Н., Юлдашевой З. и Рахмановой Санобар в государственной специализированной общеобразовательной школе №5 Кошкопырского района.
16 февраля 2022 года преподавателями факультета иностранной филологии, кафедры  Английского языка и литературы  Рузметовой Нодирой, Юлдашевой Зайнабжон и Рахмановой Санобар было проведено мероприятие в государственной специализированной общеобразовательной школе №5 «По налаживанию системы работы с молодежью», «Масит махалля» Кошкопырского района.
Принявший участие в мероприятии Ш. Бохбалтаев, директор специализированной государственной общеобразовательной школы № 5, кратко рассказал о духовно-просветительской работе. Также провел разъяснительную работу о поступлении в ВУЗ по специальности немецкий язык, набирая высокие баллы на вступительных экзаменах в престижные местные и международные вузы.
Преподаватели кафедры английского языка и литературы Рузметова Нодира, Юлдашева Зайнабжон и Рахманова Санобар также дали указания и советы по повышению интереса и энтузиазма школьников к обучению. Также состоялось подробное обсуждение международных грантов, онлайн-библиотек и ценной литературы, необходимой для повышения будущих знаний и навыков школьников. В ходе мероприятия старшеклассники школы получили ответы на свои вопросы.
В завершение мероприятия заместитель директора по духовно-воспитательной и учебной работе СОШ № 5 М. Раджабова и Р. Салаева также рассказали о роли ученого и просвещенного человека в обществе и дали необходимые советы для повышения стремления студентов к обучению.