“Инглиз тили ва адабиёти” кафедраси ўқитувчилари Рўзметова Н., Юлдашева З. ва Рахманова С. Томонидан Қўшкўпир тумани 5-сонли Ихтисослашган давлат умумтаълим мактабида тадбир ўтказилди
2022-йил, 16-февраль куни Хорижий филология факультети, “Инглиз тили ва адабиѐти” кафедраси ўқитувчилари Рўзметова Нодира, Юлдашева Зайнабжон ва Рахманова Санобар Қўшкўпир тумани “Масит маҳалласи” ѐшлар билан ишлаш тизимини йўлга қўйиш бўйича 5-сонли Ихтисослашган давлат умумтаълим мактабида тадбир ўтказдилар.
Тадбирда № 5-И Д У М директори Ш. Бохбалтаев сўзга чиқиб, маънавий-маърифий ишлар ва ўқув ишлар бўйича қисқача гапириб ўтди. Шунингдек немис тилига ихтисослашган битирувчи синфга, кириш имтиҳонлари даврида юқори балл тўплаб маҳаллий ва халкаро нуфузли Университетларга кириш бўйича тушунтириш ишларини олиб борди.
Шунингдек “Инглиз тили ва адабиѐти” кафедраси ўқитувчилари Рўзметова Нодира, Юлдашева Зайнабжон ва Рахманова Санобар сўзга чиқиб мактаб ўқувчиларининг илм олишга бўлган қизиқиш ва иштиѐқларини ошириш мақсадида зарур кўрсатма ва маслаҳатларни бердилар. Шунингдек халкаро грантлар, онлайн кутубхоналар, ўқувчиларнинг келажакдаги билим ва кўникмаларини ошириш мақсадида зарур бўладиган арзигулик адабиѐтлар ҳақида батафсил гапириб ўтилди. Ўқувчи ѐшлар тадбир давомида ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олдилар.
Тадбир сўнгида № 5-И Д У М маънавий-маърифий ишлар ва ўқув ишлар бўйича директор ўринбосарлари М. Ражабова ва Р.Салаевалар ҳам сўзга чиқиб жамиятда илмли ва маърифатли кишининг ўрни ҳақида гапириб ўқувчи ѐшларнинг илм олишга бўлган иштиѐқларини ошириш мақсадида ўзларининг зарур маслаҳатларини бердилар.

Teachers of the department of “English language and literature held an event dedicated to working with youth of “Masit” mahalla in specialized public school N5, in Kushkupir district
On February 16, 2022 teachers of the department of “English language and literature”, Foreign Languages faculty, Ruzmetova Nodira, Yuldasheva Zaynabjon and Raxmonova Sanobar held an event dedicated to working with youth of “Masit” mahalla in specialized public school N5, in Kushkupir district.
At first, the director of the school N5, Sh. Boxboltaev initiated the speech about cultural-spiritual and academic issues. Moreover, school graduates who specialized in german language were informed about admission guidelines and how to get high scores on entrance exams of local and international Universities.
In addition, teachers of the department of “English language and literature” Ruzmetova Nodira, Yuldosheva Zaynabjon and Raxmonova Sanobar gave their advises and guides in order to increase the school students’ motivation to continue their further studies. Furthermore, they explained in detail about international scholarships, online libraries and valuable resources that are essential for their future studies. During the event, the students received the answers for their questions.
In the end of the event, deputy directors on the cultural-spiritual and academic issues, M. Rajabova and R. Salaeva also discussed about the role of educated people in the society and gave necessary advises to motivate them to continue their academic studies.