UrDU rektori Baxrom Abdullayev kimyo va biologiya fanlariga ixtisoslashgan maktab oʻquvchilari bilan uchrashdi
Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev 2022-yil 24-fevral sanasida Tabiiy fanlar fakulteti dekani X.Polvonov hamda Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozovlar hamrohligida  O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 12-avgustdagi “Kimyo va biologiya yo‘nalishlarida uzluksiz taʼlim sifatini va ilm-fan natijadorligini oshirish chora-tadbirlari to‘gʻrisida”gi PQ-4805-sonli Qarori asosida tashkil qilingan Yangibozor tumanining  kimyo va biologiya fanlariga ixtisoslashgan 24-sonli IDUMning  5-sinf o‘quvchilari bilan uchrashdi.
Rektor B.Abdullayev oʻquvchilar bilan suhbati chogʻida ularning qiziqishlari, maqsadlari haqida soʻradi. Shuningdek, bugungi kunda davlatimiz rahbari tomonidan taʼlimga eʼtibor, xususan, maktab va oliy taʼlim hamkorligining  yoʻlga qoʻyilganligi, bundan buyon Urganch davlat universiteti professor-oʻqituvchilarining bunday tashriflari koʻp boʻlishi va albatta, oʻquvchilarni keng dunyoqarashga ega, bilimli, zukko qilib tarbiyalashda va kelajakda oliy taʼlim talabasi boʻlishlarida koʻmaklashish va maktab salohiyatini yanada oshirishda maktab oʻqituvchilari bilan hamkorlikda ish olib borishlari haqida gapirdi. Shuningdek, yana qaysi fan toʻgaraklarini tashkil etish borasida ularning fikrlariga quloq soldi. Uchrashuv davomida oʻquvchilar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.
Rektorning maktablarga tashrifi davom etmoqda.
urdu.uz, UrDU rektori Baxrom Abdullayev kimyo va biologiya fanlariga ixtisoslashgan maktab oʻquvchilari bilan uchrashdi

Rector of UrSU Bahrom Abdullayev met with students of schools specializing in chemistry and biology
Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev on February 24, 2022, accompanied by Dean of the Faculty of Natural Sciences H. Polvonov and Dean of the Faculty of Foreign Philology Z. Jumaniyazov met with 5th grade students of SSSS 33(Specialized state secondary school) in Yangibazar district specialized in Chemical and Biological Sciences of the Yangibazar District, established on the basis of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan PR-4805 dated August 12, 2020 “On measures to improve the quality of continuing education and scientific efficiency in chemistry and biology”.
Rector B.Abdullayev during the conversation with the students asked about their interests and goals. He also noted that today the head of state pays special attention to education, in particular, the establishment of cooperation between schools and higher education, also said that from now on such visits of professors and teachers of Urgench State University will be more frequent,and about the need to work with school teachers to help educate students with a broad outlook, knowledge and intelligence, and to help them become future students of higher education institutions and to further enhance the school's potential.