"Tazyiq va zoʻravonlikni oldini olish" mavzusida ochiq muloqot bo'lib oʻtdi
2022-yil 25-fevral kuni Xorijiy filologiya fakulteti va viloyat Ichki ishlar boshqarmasi  hamkorligida "Tazyiq va zoʻravonlikni oldini olish" mavzusida ochiq muloqot  boʻlib oʻtdi. Unda Ichki ishlar boshqarmasi Urganch shahar boʻlimi IIO FMB XPB XKMB boʻyicha katta inspektori Sh.Botirova, UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Sh.Nurullayeva, Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozov, Yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan oʻrinbosari S.Matkarimov, Xotin-qizlar masalalari boʻyicha dekan maslahatchisi R.Abidova va fakultet tyutorlari qatnashdilar.
Ochiq muloqotda soʻzga chiqqanlar “Xotin-qizlarni tazyiq va zoʻravonlikdan himoya qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi qonunga toʻxtalib, tazyiq va zoʻravonlikdan himoya qilish, tazyiqlar va zoʻravonlikning oldini olish, muhofaza orderi kabi tushunchalarga aniqlik kiritdilar va ularning mazmun-mohiyatini ochib berildi. Ayniqsa, hozirgi kunda talabalar tomonidan sodir etilayotgan jinoyatlar va uning oqibatlari, odob-axloq normalariga rioya qilinmayotganligi natijasida turli salbiy holatlar roʻy berayotganligi taʼkidlandi. Uchrashuv qizgʻin savol-javob shaklida oʻtib, talabalar mutaxassislardan oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

An open dialogue was held on "Prevention of Oppression or Violence"
On February 25, 2022, the Foreign Philology Faculty and the Regional Department of Internal Affairs held an open dialogue on "Prevention of Oppression or Violence". Sh.Botirova, Senior Inspector of the Urgench City Department of Internal Affairs IIO FMB XPB XKMB, Sh.Nurullayeva, Chairwoman of the Women's Advisory Board of UrSU, Z.Jumaniyozov, Dean of the Foreign Philology Faculty, S.Matkarimov, Deputy Dean for Youth Affairs, R.Abidova,Women Adviser to the Dean and faculty tutors took part.
In an open dialogue, the speakers focused on the Law “About protection of women against oppression and violence”, clarified concepts such as protection from oppression and violence, prevention of oppression and violence, and protection orders, and explained their content. In particular, it was noted that the crimes committed by students and their consequences, as well as various violations occur as a result of non-compliance with ethical norms. The meeting was held in the form of a lively question and answer session, during which students received answers to their questions from experts.